1. leht 1-st

Töötasu arestimine

Postitatud: 24 Juun 2019, 14:56
Mul võtab raamatupidaja palgast maha 20% ja kontole laekub üle 600 euro.Kuna kontol on limiit 540,siis läheb sellest üle tulnud töötasu maha.
Siit küsimus,et kas ühest palgast saab 2 korda kohtutäitur endale raha võtta.?Siis võiks ju raamatupidaja korraga 540 ni võtta ja mul kaob pangaülekande tasu ära..Netist sirvides näen ,et töötasust saab võtta 20%-sellejärgi võetakse minult selgelt rohkem .Kontoväljavõtteid on kohtutäiturile saadetud ja ta peab teadma,et mul selline palk.

Re: Töötasu arestimine

Postitatud: 25 Juun 2019, 11:59
Tere,

Kui kohtutäitur on nõudnud suurema summa kinni pidamist, on tal ehk ebaõiged andmed Teie sissetuleku suuruse ja koosseisu kohta. Igal juhul tuleb talle vastav avaldus esitada. Samuti tuleb avaldus esitada kohtutäiturile, kes on arestinud pangakonto, näidates ära millised sissetulekud panka laekuvad ja millises suuruses. Kui muutuvad tingimused, millest lähtudes on arvestatud sissetuleku osa, millele ei saa sissenõuet pöörata, muudab kohtutäitur arestimisakti võlgniku või sissenõudja avalduse alusel. Isaseisvalt kohtutäitur akti muuta ei saa, kuna tal puuduvad vastavad andmed.
Kui palju Teie sissetulekutest arestimisele kuulub, saate kontrollida kalkulaatoriga, mis asub http://kuchmei.tartutaitur.ee/index.php ... tag=scheme sisestades vaid oma netosissetuleku suuruse ja vajutades seejärel nuppu "arvuta"
Kui siiski ilmneb, et Teie sissetulekut on arestitud suuremas ulatuses kui seadus seda võimaldab, tuleks esmalt esitada vaie kohtutäiturile. Kui sellest abi ei ole, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele, et vormistada dokumendid olukorra lahendamiseks kohtus. Nõustamisele saab registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist