Kohtutäituri maksegraafik ja konto arest.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Nov 2017, 17:38

Kohtutäituri maksegraafik ja konto arest.

07 Mai 2019, 10:01

Tere.
Nimelt sõlmisin maksegraafiku kohtutäituriga,et tasun igakuiselt oma summa,palusin ka konto vabastada,kuid sinna jättis 540 miinimum määra.
Kas on nii õigus teha,kui meil kokkuleppe maksegraafikuga,nimelt tuli mul palk üle,kuid arestis sealt ka raha maha,siis mis mõttega ma seda graafikut maksan,kui kohtutäitur ikka kontolt kõik ülejäänud raha maha võtab?
Siis ei pea ju ka maksma graafikut kui ta oma raha nagunii kätte saab,igatahes segane jutt ja segane asi,kuid ootan vastuseid ;)
Nimelt sissenõudjaks vana politseitrahv.

Postitusi: 1597
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kohtutäituri maksegraafik ja konto arest.

14 Mai 2019, 17:14

Tere

Kohtutäitur viib täitemenetlust läbi täitemenetluse seadustiku sätete järgi (TMS). TMS § 44 kohaselt võib kohtutäitur täitetoimingu edasi lükata sissenõudja avalduse või kohtu vastava lahendi alusel või täitemenetluse läbiviija vahetumisel. TMS § 45 kohaselt võib kohus võlgniku avalduse alusel täitemenetluse peatada või täitmist pikendada või ajatada, kui menetluse jätkamine on võlgniku suhtes ebaõiglane. Seejuures tuleb arvestada sissenõudja huvisid ning muid asjaolusid, muu hulgas võlgniku perekondlikku ja majanduslikku olukorda.
Seega, kui sissenõudja ei ole täitemenetluse ajatamiseks avaldust teinud ja Te ei ole vastava taotlusega kohtusse pöördunud ei ole kohtutäituril TMS sätetest tulenevalt alust täitetoimingut edasi lükata ega täitmist ajatada.
Kui soovite kohtule vastavat taotlust esitada, võib Teile abiks olla individuaalne õigusnõustamine, mille käigus koostöös juristiga olukorda analüüsitakse ja vastav avaldus koostatakse. Individuaalsele õigusnõustamisele on mugav registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta