Kohtuasi teises maakonnas

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 26 Apr 2019, 11:01

Kohtuasi teises maakonnas

26 Apr 2019, 11:12

Sain e-kirja Pärnu Maakohtu Maksekäsuosakonnast algatatud kohtuasja kohta. Kohtuasi on algatatud Ida-Virumaal elava (püsiv elukoht) 84-aastase elaniku vastu. Algataja on OÜ Järve Biopuhastus, asukohaga K-Järve linn (peakontor on Tallinnas).

Küsimus: kas kohtuasi tuleb arutusele Pärnus ja miks seal? Mida saab sellises olukorras teha?

Postitusi: 1588
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kohtuasi teises maakonnas

30 Apr 2019, 15:02

Tere

Maksekäsu kiirmenetlus on on menetlusvorm, mis võimaldab võlausaldajal hagimenetlusest kiiremini, väiksema tõendamiskoormuse ja väiksemate kulutustega saada täitedokument (maksekäsk). Maksekäsu kiirmenetluse poolteks on avalduse esitaja (elatise avalduse puhul on avaldajaks laps/lapsed ning nende esindaja) ja võlgnik. Maksekäsumenetluses ei toimu kohtuistungit ja kohus lahendab maksekäsu kiirmenetluse avalduse selle saamisest alates kümne tööpäeva jooksul. Avalduse menetlejaks on Pärnu Maakohtu maksekäsu osakond, mis asub Pärnu Maakohtu Haapsalu kohtumajas (Maksekäsuosakond (Sadama 21, 90502 Haapsalu), tel 472 0030, e-post maksekask@kohus.ee).
See menetlusliik on mõeldud vaidluse kiireks lahendamiseks ja selle raames istungeid ei peeta. Kui Teil on maksekäsu kiirmenetluse avaldusele mistahes vastuväiteid, tuleb need tähtaegselt esitada. Sel juhul, vastavalt avalduse esitaja soovile, menetlus lõpetatakse või antakse üle hagimenetlusse. Hagi menetlemine toimub siis juba üldise kohtualluvuse järgi ehk Teie puhul Viru Maakohtus. Rohkem maksekäsu kiirmenetluse kohta saab lugeda kohtute kodulehelt https://www.kohus.ee/et/kohtuasjade-men ... irmenetlus

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta