Kohtutäitur

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäitur

14 Mär 2018, 18:25

Tere!Esitasin kohtutäiturile nõude enammakstud raha tagastamise osas.Siis vastati et enamakstud raha tagastatakse 10 päeva jooksul.Kohtutäiturile kandis raha nii tööandja kui ka pangast pidas veel omakorda kinni eelnevalt olin suhelnud ka täituriga.Nüüd 5 päeva hiljem sain kirja teiselt täiturilt oma viimase nõude kohta ,et see nõue on saadetud sellele täturile kellele olin teinud tagasi maksmise nõude.Sealt selgub et mul kaob õigus enammakstud rahale kuni nõue on makstud.Kas selline käitumine on õiglane kui olen nendega eelnevalt suhelnud ja head tahet näidanud .Seletus oli üle antud nõudel järgmine:Käesolev akt on saadetud isikule, kellel on tekkinud või tekib tulevikus kohustus/kohustused
tasuda võlgnikule raha.Kas selline asi on korrektne?

Re: Kohtutäitur

21 Mär 2018, 22:23

Tere,

Kui kohtutäitur on arestinud sissetuleku, millele ei saa sissenõuet pöörata või sissetuleku osa, millele Täitemenetluse seadustiku kohaselt sissenõuet pöörata ei saa, tuleb selle kohta teha kirjalik avaldus, esitada asjaolusid kinnitavad tõendid ning kohtutäitur on kohustatud arestimisele mittekuuluva summa tagastama.
Kui vajate abi dokumentide vormistamisel, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta