Pangakaart

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pangakaart

26 Veebr 2018, 13:50

Tere.

Kui kiiresti peab kohtututäitur vastama.Minu elukaaslasel on pangakonto arestitud kohtutäituri poolt ja nüüd on ka pangakaart aegunud.Täna läksime uut kaarti tegema ja ei saanud kuna konto on arestitud.Kirjutasime kohtutäiturile kirja juba 2 nädalat tagasi,et on võimalus iga kuu maksta 50 euri,kuna ta hakkab saama puuduvatöövõime toetust töötukassast.Enne oli ja ta töötu ja mingit sissetulekut tal ei olnud.
Kui palju tal võib tal üldse raha kätte jääda ja palju puuduva töövõime toetusest võib kohtutäitur ära võtta

Re: Pangakaart

05 Mär 2018, 11:52

Tere,

09.01.2018 kehtima hakkav § 131 lg 1.1 sätestab, et kui sissenõude pööramine võlgniku muule varale ei ole viinud või eeldatavalt ei vii nõude täielikule rahuldamisele, võib arestida kuni 20 protsenti käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud sissetulekust. Seadusandja on seadnud piirina arestida § 131 lg 1 nimetatud sissetulekust kuni 20%, see tähendab, et kui isiku sissetulek on näiteks 500 eurot, siis saab sellest kinni pidada kuni 20%, s.o maksimaalselt 100 eurot ja seda üksnes olukorras kus võlgnikul ei ole muud vara, mille arvelt sissenõuet rahuldada. Siiski peab võlgnikule jääma vähemalt toimetulekupiiri suurune sissetulek. 2018 on toimetulekupiir üksi elavale inimesele või perekonna esimesele liikmele 140 eurot kuus. Iga alaealise liikme toimetulekupiir on 2018. aastal 168 eurot kuus. Perekonna teise ja iga järgmise täisealise liikme toimetulekupiir on 112 eurot kuus. Võlgniku puhul arvestatakse ainult tema enda lapsi, kes on tema ülalpeetavad (sh lapsendatud lapsed, eestkoste, hooldusõigus), kellegi teise lapsi mitte arestitava miinimumi arvestamisel ülalpeetavatena arvesse ei võeta. TMS § 132 lg 2 sätestab, et kui võlgnik peab seadusest tulenevalt ülal teist isikut või maksab talle elatist, suureneb mittearestitav summa iga ülalpeetava kohta ühe kolmandiku võrra palga alammäärast kuus, välja arvatud juhul, kui sundtäidetakse lapse elatisnõuet.
Kui Te olete kohtutäiturile kõigist eelnimetatud asjaoludest teada andnud tühistab kohtutäitur Täitemenetluse seadustiku § 133 lg 1 kohaselt arestimise võlgniku avalduse alusel kolme tööpäeva jooksul ulatuses, mis tagab võlgnikule arestimisele mittekuuluva sissetuleku.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta