kohtutäitur sõlmib kokkuleppeid

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 6
Liitunud: 30 Dets 2016, 14:30

kohtutäitur sõlmib kokkuleppeid

05 Juul 2017, 13:19

Tere.
Minu kohtutäituri käes on täitemenetlus elatisevõlgnevuse pärast. Aastaid ei ole kohtutäituri töö otseselt vilja kandnud.
Nüüd aasta alguses selgus, et võlgnik käib tööl. Kohtutäitur saatis nõude võlgniku tööandjale. Selle peale tuli vastus, et võlgniku tööleping ka üsna peatselt lõpetati. Täpsemalt 8. juuni. Kohtutäitur sõlmis aga kokkuleppe tööandjaga, et võlgniku palgast peetakse summa kinni ja kantakse üle juuni kuu jooksul. Siit ka minu küsimus. Kas kohtutäitur võib selliseid kokkuleppeid sõlmida, sest Eesti Vabariigi töölepingu seadus näeb ju ette, et peale lepingu lõppemist tuleb lõpparve üle kanda kolme päeva jooksul ja eeldatavasti kohe lepingu lõppemise päeval?? Kuidas siis võttis kohtutäitur voli, et lepib kokku mingi ebamäärase tähtaja? Lisan ka siinkohal, et kannatasin ilusti tähtaja lõpuni ja päevake enne seda tundsin veel huvi, et kas kokkulepe ikka jõus ja kehtib, ning tänase päevani ei ole sealt sentigi laekunud ja ka minuni jõudnud.
Tänan.

Postitusi: 1652
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: kohtutäitur sõlmib kokkuleppeid

08 Juul 2017, 06:57

Tere
Seadus ei sätesta otsesõnu tähtaega, mille jooksul peab tööandja sissetuleku arestimise akti saamisest arvates selle täitma. Tööandja peab arestimisakti täitma esimesel võimalusel, kui töötajal on tekkinud sissenõutavaid töötasu nõudeid. Küsimuses esitatud andmetele tuginedes ei ole kahjuks võimalik kõiki olulisi asjaolusid hinnata. Tööandja võib olla saanud akti näiteks peale palga väljamakse tegemist. Lõpparve puhul võib esineda olukord, kus töötajal sissenõutavad töötasu nõuded puuduvad (näit. töötasu on enne akti tööandjani jõudmist välja makstud ja jooksva aasta puhkus on välja võetud)
Miks Teie täitemenetlust läbi viiv kohtutäitur just sellise kokkuleppe sõlmis, tuleks talt küsida. Teil kui sissenõudjal on menetlusosalisena õigus täitetoimikuga tutvuda.
Seetõttu soovitan Teil pöörduda selgituste saamiseks menetlust läbiviiva kohtutäituri poole.

Vastas Tiina Mölder
Eesti Õigusbüroo OÜ jurist

Postitusi: 6
Liitunud: 30 Dets 2016, 14:30

Re: kohtutäitur sõlmib kokkuleppeid

12 Juul 2017, 16:45

Tere.
Täpsustan siinkohal siis oma eelmist postitust. Nimelt saatis kohtutäitur töötasu arestimise akti juba 1. juunil välja. Tööleping aga lõpetati alles 8 juuni. See tähendab, et kuni 8-ni oli isik siiski tööl ja seda kinnitas ka tööandja. Tööandja kinnitas ka seda, et palk on alles maksmata ja siis saigi neil lepitud kokku tähtajaks juuni kuu. Siit ka minu küsimus, et kui on teada, et leping lõppeb ja TLS näeb ette, et lõpparve tuleb tasuda ettenähtud ajal, siis kuidas saab peale palga arestimise akti teha kokkuleppe nii pika intervalli peale. Lisaks teatas mulle kohtutäitur, et nüüd kus leping on lõppenud ei saa nad ka enam tööandjat kuidagi trahvida. Kas see vastab tõele? Et kas siis seaduste järgi ongi jokk seis? Et kui saan töötasu arestimise akti, siis võtan ennast töölt vabaks ja ei maksa ikka midagi, ning alustan varsti uut töölepingut, mille peale kohtutäitur peab esitama uue akti?
Tänan teid vastuse eest.

Vasta