Mul on küsimus kohtutäituri kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Mul on küsimus kohtutäituri kohta

19 Mai 2014, 10:29

Tere!
Pensionärilt peetakse pensioniameti kaudu kinni 20% võlga iga kuu. Nüüd soovib ta tööle minna.
Kas kohtutäitur saab ka töötasust kinni pidada ja kui palju.
Ütleme pensionär saab pensioni 364 eurot sealt maha 20% 72,80, saab kätte 291,20 eurot.
Palka hakkab kätte saama 355.- miinus maksud, on 272 eurot.
Kokku 563,20.
Kas kohtutäitur saab kinni pidada ka töötasult kuigi seadus ütleb, et pensionist kuni 50% ja töötasust peab inimesele kätte jääma 355.- miinus maksud.
Aga kui ta saab mõlemat, kuidas siis kohtutäitur toimib!
Ette tänades

Re: Mul on küsimus kohtutäituri kohta

21 Mai 2014, 07:44

Seaduse järgi peab inimesele kätte jääma miinimum ehk 355 eurot. Kui pensionist kinni peetakse on OK.
Kohtutäituril on palju õigusi ja sellest kirjast ei selgu, millise võlanõudega on tegemist, kui palju on veel maksta jne.
Kohtutäitur laseb arve vabaks vaid miinimumi ulatuses.


Vastas Anne Hindpere-Raudsik.

Re: Mul on küsimus kohtutäituri kohta

21 Mai 2014, 14:32

Inimesel on väga pikaajaline võlg. Küsimus on just selles, et kuidas on seadus selle koha pealt. Pensionärile võib kätte jääda 50% peansionist aga töölisel 355.- miinus maksud. Pensionid on tavaliselt 350 eurot, seega peab ta kogu töötasu ära andma. See inimene lihtsalt ei tule siis meile tööle kui kogu palk kinni peetakse. Inimesel ei ole konto arestitud. Ta maksab ilusti pensionist pikaajalist võlga, mis on kohtu poolt määratud ,õigemini peetakse kinni.
Olen paljudelt juristidest küsinud aga ikka saan keerutava vastuse.
Võibolla siiski keegi oskab mulle vastata veel.
Tänan!

Re: Mul on küsimus kohtutäituri kohta

25 Mai 2014, 21:15

Kui konto ei ole arestitud, siis võib juhtuda, et ta saab kasutada suuremat osa rahast. Kõigepelt tuleks teada, millise võlaga on tegemist (kes on võlausaldaja).


Vastas Anne Hindpere-Raudsik.

Re: Mul on küsimus kohtutäituri kohta

28 Mai 2014, 15:10

Võlausaldajaks on juriidiline isik ja inimene on läbinud pankroti kuid võlga seaduse järgi kustutada ei saa. Nüüd peetakse tal kinni 20% pensionist, selline on kohtutäituri ja inimese kokkulepe. Ta saab reaalselt kätte pensioni 280 eurot.
Tänan ette vastuse eest.

Re: Mul on küsimus kohtutäituri kohta

29 Mai 2014, 10:06

Pankrotimenetluse lõppedes peab tegema kohtusse avalduse kohustustest vabastamise kohta. Ja selle kohta peab olema kohtumäärus, sest vastasel korral on võlad veel 10 aastat üleval.


Vastas Anne Hindpere-Raudsik.

Re: Mul on küsimus kohtutäituri kohta

04 Juun 2014, 11:07

Tere!
Ma ei soovi teada kuidas võlgadest lahti saada, ma väga sooviksin teada, kas on kohtutäituril õigus võtta ära ka töötasu kui pensionär läheb tööle. Minu algsele küsimusele ei ole ma ikka vastust saanud. Paistab, et siin on seaduses auk kui inimene töötab ja saab miiniumpalka ning on pensionär ja pensionärilt juba võetakse maha 20%.
Ma ikka jään väga ootama seda vastust.
Ette tänades.

Re: Mul on küsimus kohtutäituri kohta

08 Juun 2014, 19:54

Vastuseks niipalju, et arvele jäetakse vaid miinimum ehk 355 eurot, ülejäänu võetakse võlgade katteks. Ei olene see sellest, kas sissetulek on pension ja palk või mitte. Kinni pidada võib ka pensionist, kui selleks on otsus.


Vastas Anne Hindpere-Raudsik.

Vasta