Kohtutäituri tasu.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäituri tasu.

17 Okt 2013, 13:32

Tere!
Tasusin võlgnevuse otse sissenõudjale. Tema saatis kohtutäiturile avalduse täitemenetluse lõptetamise kohta, st, et nad võtavad avalduse tagasi.(mitte ei teatanud lihtsalt, et mul on makstud-saatsid avalduse täiteavalduse tagasivõtmiseks ehk lõpetamiseks). Sellisel juhul paeks ju kohtutäitur saatma sissenõudjale nõude tasuda pool täitekuludest (KTS paragr. 41 lg.2 alusel) kuna nõue võeti tagasi ja samas lõpetama minu suhtes täitemenetluse? Või jääb siiski kohtutäiturile õigus nõuda minu käest kogu täitekulu?
Ette tänades!

Re: Kohtutäituri tasu.

28 Okt 2013, 16:38

Tere,

1. Kui võlgnik on nõude sissenõudja ees nõuetekohaselt täitnud ENNE sissenõudja poolt avalduse esitamist kohtutäiturile, maksab sissenõudja menetluse alustamise tasu ja pool menetluse põhitasust.
2. Kui võlgnik täidab nõuetekohaselt nõude PÄRAST avalduse kohtutäiturile esitamist, kuid ENNE täitmisteate saamist, maksab võlgnik menetluse alustamise tasu.
3. Kui nõude täitmine toimus SAMAL PÄEVAL kui täitmisteate kättetoimetamine, loetakse täitmine toimunuks pärast täitmisteate kättetoimetamist ning võlgnik maksab menetluse alustamise tasu ja pool menetluse põhitasust.
4. Kui sissenõudja taotleb täitemenetluse lõpetamist ENNE nõude TÄIELIKKU sissenõudmist kohtutäituri poolt ning kohtutäitur on nõude sissenõudmiseks teinud täitetoiminguid, maksab sissenõudja menetluse alustamise tasu ja pool menetluse põhitasust, arvestatuna sissenõudmata jäänud summalt.
Asjakohane info tuleks edastada kohtutäiturile (kas maksti kogu nõue ning millal maksti). Kohtutäitur lähtub KTS § 41 lg 1 ja 2 vastavalt asjaoludele. Kui küsija ei ole nõus kothutäituri otsusega, tuleb esitada kaebus kohtutäiturile.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta