Täitemenetluste tasumiseks annetuste kogumine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Täitemenetluste tasumiseks annetuste kogumine

18 Apr 2013, 20:15

Tere.

Minu vastu on algatatud kokku 8 täitemenetlust seoses kriminaalasjaga XXX ning selle kohtuotsusega minu käest välja nõutud kulud ja kahjunõude on jõudnud kohtutäiturisse. Ühtekokku 14 000 Eurot koos kohtutäituri kuludega. Soovin sellega seoses koguda annetusi et tasuda minu vastu algatatud täitemenetluste nõuded.
Küsimus seisneb selles, et kas ja millisest summast alates olen ma kohustatud tasuma makse võimalike tehtavate annetuste pealt, mille suurused pole kindlaks määratud ning kas võimalikud annetajad võivad annetusi teha ka otse kohtutäituri kontole.

Re: Täitemenetluste tasumiseks annetuste kogumine

23 Apr 2013, 15:41

Tere,

Maksuõiguslikud küsimused ei ole siinse Foorumi teemaks, infot saab näiteks www.emta.ee, vt ka tulumaksuseadus, füüsilisest isikust residendi tulu maksustamine (www.riigiteataja.ee).
Kolmandate isikute poolt Teie võlgnevuste tasumine sõltub pooltevahelistest kokkulepetest, tsiviilõiguses kehtib privaatautonoomia. Kellelegi ei ole keelatud Teile niisama raha anda, kui rahaandja seda ise soovib.
Kohtutäiturile täitemenetluses ei tehta annetusi, vaid kohtutäitur täidab täitedokumenti vastavalt täitemenetluse seadustikule. Võlgniku kohustus on võlgnevus tasuda.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta