Küsimus makseettepaneku kohta.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küsimus makseettepaneku kohta.

01 Apr 2013, 19:25

Tere.

Sain kirja - kohtumäärus makseettepanek nr ZZ. Seal selgitustes arvenumbrid, mis on tasumatta KÜ K-le summas 337,78. Kontrollisin pangast kas tõesti on need arved tasumatta, tuli välja et 7-st arvest on mul tasumata 1 arve (summa 53.80).
Räägin nüüd asjast ka kuidas see võlg tegelikult tekkis. Seoses majafasaadi renoveerimisega võttis maja laenu kredexist ja pangalt. Kredexil oli nõue et maja kõikide korterite aknad peavad oolema vahetatud uute vastu. Üldkoosolekul õeld juhatuse liikmete poolt, et kellel ei ole võimalik ise need soetada, siis nad annavad laenu nende ostuks. Lubati laenuleping ka teha, mida mina pole siiamaani näinud ega ka allakirjutanud. Kui aknad olid paigaldatud, tuli juba arvele ka rida juurde nimega "Korterite aknad" .Ma isegi ei tea kui palju need aknad maksid ja mis oli see intressi määr niinimetatud laenulepingul, mida mul pole.
Nüüd nad tahavad seda laenu summat kätte saada arvete alusel mis mul on nagu makstud (panga väljavõtted on mul olemas).
Kui ma maja esindajaga suhtlesin nede arvete ja akende teemal, siis tegi tema imestas, et mis akende rahast ma räägin.Tahtsin kokkulepet saada, et nad võtaks kohtust avalduse tagasi aga sinna see teema ei jõudnud. Vaid ise soovitas vastuväide esitada.
Sellest küsimus kas KÜ-l on ültse alust seda raha mult välja nõuda? Ja kas mul on mõtet jonni ajada ja vastuväide kohtule saata?

Lugupidamisega XX

Re: Küsimus makseettepaneku kohta.

08 Apr 2013, 08:10

Tere,

Kui Te nõuet (või selle osa) ei tunnusta ning nõude üle on vaidlus, siis tuleb esitada kas kogu nõude või selle osa vastu vastuväide (NB! järgida tähtaega – makseettepaneku kättetoimetamisest alates 15 päeva jooksul). Kui vastuväide esitakase osa nõude vastu, siis ülejäänud osas teeb kohus maksekäsu, mis on täitedokumendiks ja kui seda vabatahtlikult ei täideta, siis võib selle alusel algatada täitemenetluse (lisanduvad taas täiendavad kulud täitekulude näol). Kui võlgnik esitab õigel ajal makseettepanekule vastuväite ning avaldaja ei ole sõnaselgelt väljendanud soovi vastuväite esitamise korral menetlus lõpetada, jätkub asja menetlemine hagimenetluses.
Kahjuks ei ole võimalik foorumi kaudu otsustada, kas esitatud nõudel on alust või mitte (st kas nõude üle vaidlemine on perspektiivikas, edasises menetluses võivad lisanduda täiendavad kulud, mis võivad jääda selle kanda, kelle kahjuks otsus tehakse). Märkida tuleb, et korteriühistu otsused elamu majandamise ja säilitamiseks vajalike toimingute tegemise ning majandamiskulude kandmise kohta on kõigile korteriühistu liikmetele kohustuslikud. Korteriühistu liikmel on õigus korteriühistu üldkoosoleku ebaseadusliku otsuse tühistamiseks pöörduda kohtu poole kolme kuu jooksul otsuse teadasaamise päevast arvates. Otsused tuleb võtta vastu teatud korda järgides jne. Nõude üle otsustamiseks tuleks tutvuda täiendavate asjaolude ja dokumentidega (nt üldkoosoleku protokollid), selleks tuleks pöörduda isiklikule õigusnõustamisele.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta