Maksegraafik

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Maksegraafik

11 Juul 2012, 07:00

Olen püüdnud kohtutäituri poole pöördudes taotleda, et ta teeks mulle maksegraafiku, aga kohtutäitur sellest keeldub ja mitte üks täitur vaid kõik kelle poole olen pöördunud.

Kas kohtutäituril on kohustus maksegraafik koostada, kui siis milline seadus seda reguleerib?

Kui täituril pole kohtustust graafiku sõlmimiseks, siis kuhu pean pöörduma maksegraafiku koostamiseks?

Milline summa saab olla väikseim mida saan maksta oma võlgnevusest? (näiteks kui mu võlg on 2000 eurot ja ma maksan iga kuu 5 eurot siis täiturit see ei rahulda ja ta ähvardab karistuse täitmisele pööramist taodelda, kuigi tegemist pole krim asjaga)

Kas täitur peab olema sellega nõus, et ma maksan enda äranägemist järgi väikse summa iga kuu?

Ise teenin miinimum palka ametlikult.

Re: Maksegraafik

17 Juul 2012, 20:00

Tere!

Kohtutäituril puudub kohustus maksegraafiku koostamiseks.

Soovitame Teil pöörduda otse sissenõudja poole (isik/ettevõte, kes on Teie vastu otsustanud täitemenetluse algatada), kellele peaksite tegema omapoolse avalduse tasumise osas (mis kuupäeval ja mis summat saate igakuiselt tasuda). Otsuse tasumise avalduse rahuldamise/mitterahuldamise osas teeb sissenõudja.

Võlgnevuse katteks on isikul õigus tasuda nii palju kui tal võimalik on (seadus ei reguleeri makstavaid summasid). Siiski peaksite arvestama, et kui sissetulekuarestist laekuvad summad on minimaalsed (ei rahulda sissenõudjat) ning nõue on suur, siis on kohtutäituril õigus pöörata täitmisele Teile kuuluv vara.

Lugupidamisega,
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta