Elatusmiinimum

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elatusmiinimum

05 Juul 2012, 17:46

Tere, mul on selline mure, et minu kontole tehti ülekanne 400 eur. Sel hetkel oli mu elatusmiinimumi summa veel 290 eur. Siis läksin ma sel samal päeval kohtutäituri büroosse, et esitada lapse sünnitunnistus, ning rääkisin seal ka murest ,et mu kontole kanti liiga vara raha ja küsisin kas on võimalik kuidagi vähemalt see ühelapse osa tagasi saada (umbes 96 eur) Siis nad vaatasid mu pangakonto väljavõtet ja kuna seal sellel ülekandel polnud selgituses midagi kirjutatud, siis nad ütlesid, et nemad ei tea ,mis raha see on , et kas on see mitte arestitav raha või mitte. Ja et ma pean tõestama mis raha see on. Siit ka minu küsimus, et kui pangas on määratud mul elatusmiinimum siis kas ma peangi igakord tõestama, et mis raha mul seal liigub, kui see jääb alla elatusmiinimumi (siiamaani kül pole sellega veel probleemi olnud). Näiteks kui ma teen ülekande oma arvelduskontole ,et oma ülekandeid teha siis kui kohtutäitur tahab siis on tal õigus see arestida, kuna seal ei ole ju kirjas, et see raha on palk või puhkus või mis iganes.Et nagu ma aru saan siis on mingi kindel rahatüüp mida kohtutäitur jätab pangakontole elatusmiinimumina alles??? Kas siis ei olegi nii, et ma võin oma pangakontol kasutada elatusmiinimumi ulatuse ükskõi kust kohast tulnud raha? Ja näiteks, kui ma ei tööta ja ei saa palga, ei puhkuseraha ega riiklikke toetusi, siis kas mulle polegi ettenähtud elatusmiinimumi kasutus õigust? Ettetänades

Re: Elatusmiinimum

12 Juul 2012, 15:54

Tere!

Võlgnikule tuleb töötasu ja/või pangaarve arestimise käigus jätta pangakontole alles seaduses sätestatud palga alammäär (290 eurot). Kui Teil on ülalpeetavaid, siis lisandub sellele 1/3 palga alammäärast iga ülalpeetava eest. Seadusest ei tulene, et peaksite tõendama pangakontole laekuvaid summasid. Kui aga leiate, et tegemist on mittearestitava sissetulekuga, millele kohtutäituril ei ole õigust sissenõuet pöörata, siis sellest peaksite kindlasti kohtutäiturit teavitama.

Juhul kui pärast kinnipidamisi ei jää Teie arvele alles elatusmiinimumi ja 1/3 palga alammäärast iga ülalpeetava eest, peaksite õiguste kaitseks esitama avalduse kohtutäiturile, kes seejärel teeb otsuse. Kui otsus on Teie jaoks mitterahuldav, saate kohtutäituri otsuse vaidlustada kohtus.

Informatsiooni töötasu arestimise osas ning töötasu arestimise skeemi leiate: http://www.kpkoda.ee/content/avaliku-po ... mise-skeem.

Lugupidamisega,
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta