Info täitetoimiku(te) kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Info täitetoimiku(te) kohta

06 Juun 2012, 12:05

Riigiportaal (eesti.ee) näitab aktiivseid täitetoimikuid. E-toimik ei näita üldse täiteasju.
Kust (peale kohtutäituri büroo) on mul võimalik leida enda vastu algatatud ja juba lõpetatud täitetoimikuid?
Ja veel - kas täiteasja algatamisel on kohtutäituril ka praktiline kohustus see sisestada ühtlasi riigiportaali? Või sama teemat parafraseerides - kui eesti.ee väidab, et minu suhtes täitetoimikut algatatud ei ole, kas võin selles siis kindel olla või tuleb arvestada ka inimliku lohakuse-hoolimatuse-ekslikkusega (toimikut ei ole lihtsalt riigiportaali sisestatud)?

Re: Info täitetoimiku(te) kohta

07 Juun 2012, 16:26

Tere

Kohtutäiturimäärustiku kohaselt kohtutäitur on kohustatud registreerima kõik enda tehtud ametitoimingud ja osutatud ametiteenused. Ametitoimingud registreeritakse elektrooniliselt täitemenetlusregistris. Täitemenetlusregistrisse kantakse täitemenetluses osalevate isikute andmed, täitetoimingud, täitedokumendid vastavalt määruse lisadele 1–4 ja muud määrusega sätestatud andmed.

Täitmisavalduse ja täitedokumendi alusel avatakse täitetoimik. Täitetoimikut peetakse elektrooniliselt täitemenetlusregistris ja paralleelselt paberkandjal. Juurdepääs kohtutäituri dokumentidele on mh täitemenetlusosalistel või nende esindajatel nendega seotud täiteasjas kogutud täitetoimiku materjalidele. Täitemenetlusregistrisse kantud isikul on õigus saada teavet temaga seotud andmete kohta. Infot saab kodanikuportaalist (X-tee) täitemenetlusregistri alt või kui vastav võimalus puudub, siis päringuga Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Kojast. Täitemenetluse osaline võib täitetoimikuga tutvuda ning tal on õigus saada sellest ärakirju ja õiendeid.

Vastas: SA Õigusteenuste Büroo

Re: Info täitetoimiku(te) kohta

07 Juun 2012, 17:55

Tänud vastuse eest. Kuid see vastus oli sellest, kuidas asjad olema PEAVAD.
Kuidas aga on asi tegelikkuses?
Ehk korrates - kui eesti.ee ütleb, et minu "vastu algatatud menetlust registrist ei leitud", kas saan ja või siis veendunult uskuda, et sellist menetlust reaalselt ei ole?
Ja mul oli ka teine küsimus - kust leida infot LÕPETATUD täitemenetluste kohta? Kui selline võimalus läbi interneti üldse on.
Tänudega

Re: Info täitetoimiku(te) kohta

15 Juun 2012, 13:58

Täitemenetlusregistrisse kantavate andmete õigsuse ja täielikkuse eest ning andmetöötluse nõuetele vastavuse eest vastutab kohtutäitur. Andmekogusse kantakse mh andmed menetluses olevate ja lõpetatud täiteasjade kohta. Info saamise võimalused olid esitatud eelmises vastuses.

Vastas: SA Õigusteenuste Büroo

Vasta