Juhilubade äravõtmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Juhilubade äravõtmine

04 Juun 2012, 15:19

Tere!

Märtsis tuvastati mul sõiduki roolis olles jääknähud. Karistati LS § 224 (1) järgi rahatrahviga ning lisakaristusena võeti ära juhiload kolmeks kuuks. Kuigi rikkumine oli esmakordne ja tunnistasin oma süüd ning kahetsesin tegu, hindas kohtuväline menetleja teo tahtlikuks ning määras eelpool mainitud lisakaristuse, kus oli kirjas ka lubade kättesaamise kuupäev. Otsustasin karistusega leppida ja vaiet ei esitanud.
Kaks kuud hiljem tuli mulle maanteeametilt tähitud kiri, et minu esmased juhiload on LS § 106 (6) kohaselt kehtetuks tunnistatud, mille kohta kohtuvälise menetleja otsusel polnud sõnagi. See tähendab, et lisaks esialgsele karistusele pean tasuma ligikaudu sama suure summa kui trahv ning ka määratud kuupäeval lubasid tagasi ei saa.

1) Kas LS § 224 (1) tegu oli tahtlik kui juht polnud enda olukorrast teadlik?
2) Kas kohtuvälise menetleja poolt on otsus koostatud ebakorrektselt kuna karistus oli tegelikult tunduvalt suurem? Või karistati ühe asja eest mitu korda, mis peaks olema põhiseaduse vastane?

Re: Juhilubade äravõtmine

12 Juun 2012, 13:17

Küsimus on teemaväline ja ei kuulu foorumis vastamisele.

Vasta