Kohtutäituri tegevus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäituri tegevus

12 Apr 2012, 20:12

Kas kohtutäituril on õigus arestida vara ilma miinimumpalga jätmisega arvele? Kui kohtutäitur keeldub kokkuleppest, see on maksta iga kuu kindel summa palgast pikema aja jooksul? Tema nõudmine on pool summast kohe, pool nädala pärast, samas kui ei ole sellist raha maksta. Mis siis teha? Millised õigused on inimesel?

Re: Kohtutäituri tegevus

12 Apr 2012, 20:13

Täitemenetluse algatamisel teavitab kohtutäitur võlgnikku täitmisteatega, muuhulgas ka kohustusest teatada ülalpeetavatest isikutest ja mittearestitavatest sissetulekutest. Juhul, kui võlgnik ei teata kohtutäiturile, kas tal on ja mis liiki sissetulekut ning kas see laekub arvelduskontole või saab ta seda sularahas, siis on võimalik olukord, kui konto arestitakse täies ulatuses ilma miinimumi jätmata. Selle vältimiseks võtke kohtutäituriga ühendust ja esitage avaldus mittearestitava miinimumi kohaldamiseks. Kohtutäituril endal ilma sissenõudja nõusolekuta ei ole õigust sõlmida võlgnikuga kokkulepet võlgnevuse osade kaupa tasumise kohta. Kui ka sissenõudja keeldub sellest võite pöörduda vastava avaldusega kohtu poole. TMS § 45 kohaselt võib kohus võlgniku avalduse alusel täitemenetluse peatada või täitmist pikendada või ajatada, kui menetluse jätkamine on võlgniku suhtes ebaõiglane. Seejuures tuleb arvestada sissenõudja huvisid ning muid asjaolusid, muu hulgas võlgniku perekondlikku ja majanduslikku olukorda.


Vastas Oksana Kutšmei

Vasta