Vara arestimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Vara arestimine

26 Mär 2012, 18:42

Sain teada, et minu sõiduk on arestitud 27.10.2011. 18.03.2012. võtsin ühendust koheselt asja menetleva kohtutäituriga ja palusin võimalust koostada maksegraafik võlgnevuse kohta. Maksegraafikust keelduti, aga mul vaja autot tööl käimiseks. Elan kohas, kus bussiga ei ole võimalik mul tööl käia. Teiseks, auto on ostetud abielu ajal, kas see muudab midagi. Mis võimalused mul edasiseks tegevuseks on?

Re: Vara arestimine

26 Mär 2012, 18:43

Sõiduki arestimisel seab kohtutäitur käsutamise keelumärget registrisse (ARK) ja koostab arestimisakti, mida toimetatakse võlgnikule kätte. Arestimisel määratakse sõidukile hind ja reeglina võetakse arestitud asi võlgniku käest ära. Teie küsimusest sain aru, et kohtutäitur ilmselt seadis ainult keelumärke registrisse. Seega nii kaua, kuni kohtutäitur ei ole andnud Teile korraldust sõiduki valdus anda temale üle, võite Te autot kasutada.
Juhul, kui sõiduki kuulub ühisomandisse, ning Te võite täiturile seda usutavalt tõendada, siis ei ole täituril võimalik ühisomandisse kuuluv ese arestida (TMS § 14). Kui ei ole ilmne et tegemist on ühisvaraga, võib täitur arestida võlgniku valduses oleva asja ning kolmandatel isikutel, kes nimetavad asja nendele kuuluvaks on võimalik pöörduda kohtusse hagiga vara aresti alt vabastamiseks (TMS § 73 lg 2).


Vastas Oksana Kutšmei

Vasta