Koondamishüvitis ja arestitud konto

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Koondamishüvitis ja arestitud konto

23 Mär 2012, 13:32

Tere !

Mul on küsimus koondamishüvituse laekumisest pangakontole, mis on arestitud kohtutäituri poolt.
Olen koondatud ja sain koondamishüvituse 2 kuu ametipalga ulatuses.
See makstakse korraga pangakontole, töötasu + koondamishüvitus kahe kuu eest ja läheb kohtutäiturile. Järgmine kuul ei ole seega ühtki laekumist, ei ole elatusvahendeid.
Kuidas ma saan kätte elatusmiinimumi , järgmise kuu eest ?

Re: Koondamishüvitis ja arestitud konto

01 Apr 2012, 16:59

Sissetuleku arestimist ja arvelduskontole kantava sissetuleku arestimist reguleerivad täitemenetluse seadustiku § 132-133. Teie juhtumi puhul on kohaldatav TMS § 133 lg 11, mille kohaselt kui võlgniku kontole kantakse korraga enam kui ühe kuu sissetulek, on kohtutäitur kohustatud tühistama võlgniku avalduse alusel kolme tööpäeva jooksul konto arestimise ulatuses, mis tagab võlgnikule iga ettemakstud kuu kohta arestimisele mittekuuluva sissetuleku, järgides käesoleva seadustiku §-des 131 ja 132 sätestatud piiranguid. Kui võlgniku kontole kantud sissetuleku kasutamise perioodi ei ole võimalik kindlaks määrata, tagab kohtutäitur võlgnikule ühe kuu kohta arestimisele mittekuuluva sissetuleku. Te peaksite tegema kohtutäiturile avalduse taotlemaks mittearestitava summa suurendamist ja esitama dokumendid (töötasu või lõpparve arvestus), mis tõendavad, et Teie kontole on kantud mitme kuu sissetulek.


Vastas Oksana Kutšmei

Vasta