sissenõude pööramine osaühingu osakutele

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

sissenõude pööramine osaühingu osakutele

16 Mär 2012, 15:00

Tere. Küsimus siis selline, et mul on eraisikuna võlad ja mõni neist ka nüüd kohtutäituri käes. Olen ka ettevõtte omanik ning nüüd siis selline lugu , et kohtutäitur pani keelumärke firma osamaksele. Kui ma nüüd hakkaks midagigi maksma kohtutäiturile, kas siis on võimalik, et ikkagi müüakse osakud maha võla katteks. Kas ka juhul kui võla sissenõudja ei nõustu selle summaga, mida mina oleksin suuteline maksma. Tänades!

Re: Sissenõude pööramine osaühingu osakutele

19 Mär 2012, 18:46

Teie osaühingu osakud on vara ja loomulikult võib sissenõude pöörata osakutele. Iseküsimus on, et kas neid osakuid õnnestub realiseerida võlgade katteks. Kui Teil ei õnnestu saavutada kompromissi võlausaldajaga, siis võib täitur püüda Teie osakuid realiseerida võla katteks. Parim lahendus Teile, kui võlgnikule oleks ikkagi saavutada kompromiss võlausaldajaga.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta