Varatu kriminaali tekitatud kahju

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Varatu kriminaali tekitatud kahju

05 Mär 2012, 02:16

Alaealine, vanemateta kriminaal tekitas mulle materiaalse kahju.
Kohus menetles asja üle 1 aasta... Telefoni teel sain kohtust pika pärimise peale infot, et on langetatud süüdimõistev otsus koos klausliga, et ta peab tekitatud kahju hüvitama. Samas mingit paberit, e-kirja ega mitte midagi pole mulle kui kannatanule edastatud.
Kuna tegemist on aga töötu eluheidikuga, kes elab oma pensionärist vanaema kulul, ei ole temalt kindlasti midagi võimalik sisse nõuda.
On aga teada, et kuriteo toimepanemise ajal oli ta alaealine ning tema eestkostjaks kuriteo toimepanemise ajal linn/linnavalitsus, milles ta elab.
Küsimus: kas ma pean andma asja kohtutäiturile menetlemiseks LINNA vastu?

Re: Varatu kriminaali tekitatud kahju

07 Mär 2012, 18:14

Kindlasti tuleks pöörduda kohtutäituri poole avaldusega, et täitur asuks täitma kohtuotsust. Täitemenetluse seadustiku § 2 lg 1 p 3 sätestab, et seadustiku alusel täidetakse nõuded, mis tulenevad järgmistest täitedokumentidest: jõustunud kohtuotsus ja -määrus kriminaalasjas rahalises sissenõudes seisnevate kriminaalkaristuste, kriminaalmenetluse kulude ja muude rahaliste sissenõuete kohta. Kohtuotsuses peab olema märgitud, kellelt Teile tekitatud kahju välja on mõistetud. Selles osas ei saa Te kohtutäiturile osundada, kellelt kahju kinni pidada. Teile tekitatud kahju peetakse kinni vastavalt kohtuotsusele.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta