Leedu kohtutäitur Eesti kodanikul

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Leedu kohtutäitur Eesti kodanikul

10 Jaan 2022, 17:51

Hiljuti tekkis minu kontole Revolut pangas -500€ miinus, selgituses oli täiteasja number ja Leedu kohtutäituri nimi.
Kuidas või kuhu ma peaksin pöörduma, et saada infot selle aresti kohta?
Leedus pole elusees käinud, Leedu keelt ei oska.
Eesti kohtutäitur saab oma 20% minu sissetulekust juba iga kuu ning tal pole rohkem õigust.
Pole saanud ühtegi kirja ega infot täiteasja kohta, miks ja mille alusel minu kontolt raha arestiti.
Alguses oli raha ootel ning pank ütles, et see vabastatakse kui pole alust, kuid nüüd on ülekanne toimunud ja mul pole siiani mittemingisugust infot..

Re: Leedu kohtutäitur Eesti kodanikul

11 Jaan 2022, 19:05

Tere

Kahjuks ei ole foorumi tingimustes võimalik välja selgitada milline kohtutäitur ja millise kohustuse katteks väismaisel pangakontol olevad vahendid on arestinud. Soovitan pöörduda asjaolude selgitamiseks ikka konkreetse kohtutäituri poole. Usun, et Leedu kohtutäituriga saab suhelda ka inglese või vene keeles.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta