Võlgade ümberkujundamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võlgade ümberkujundamine

23 Sept 2022, 14:46

Tere päevast,

Ei hakka pikalt rääkima põhjustest, eks see ole enda lollus olnud, aga laenudega auku kukkumise (uue laenu võtmine vana tasumiseks) tulemusena olen tänaseks päevaks olukorras, kus laenude kogusumma on 60 000 EURi ning konto on arestitud. Minu igakuine sissetulek samas on 1900 EURi ning kui mul jääks iga kuu kasutamiseks kusagil 700 EURi (elan ka üürikorteris ning ilma korterita peaksin jällegi loobuma töökohast), oleks võimalik hakkama saada.
Hetkel suhtlen kohtutäituriga kuid ei usu väga, et sealt on võimalik sellise võlakoormaga kokkulepet saavutada, lisaks plaanin kindlasti minna ka laenunõustaja juurde (kuigi sellega olen ilmselgelt samuti hiljaks jäänud). Ärkamine ja reaalsuse tunnistamine on võtnud kaua aega, kuid nüüd olen nõus andma endast kõik, et mingi lahendus leida.

Küsiksin Teilt, kas sellises olukorras võiks võlgade ümberkujundamise variant üldse mõeldav olla? Saan aru, et selle tulemus oleks see, et vähemalt konto ei oleks arestitud. Kuid nii suurte laenude osas kardan, et see igakuine makse oleks endiselt sama suur kui olukord, kus kontole jääks vaid miinimumtasu. Või sellises olukorras ei olegi muud varianti kui füüsilise isiku pankrot? Ma olen nõus kindlasti maksma ja olukorda lahendama kuid kardan lihtsalt, et summa on nii suur, et lahendusi napib. Kahjuks ei ole mul ka mingit märkimisväärset vara kui ehk välja arvata paar kodutehnika eset, millede koguväärtus on nii väike, et siin vaevalt kuidagi abiks oleks.

Suured tänud ette vastuse eest!

Re: Võlgade ümberkujundamine

23 Sept 2022, 20:26

Tere

Võlanõustaja poole pöördumine on väga õige ja oluline samm. Soovitan kindlasti võlanõustamisel ära käia. Koostöös nõustajaga selgub Teie tegelik varanduslik olukord ja perspektiivid. Ka saab nõustaja sageli abistada kohtusse avalduse koostamisel.
1. juulil käesoleval aastal jõustus uus füüsilise isiku maksejõuetuse seadus, millega menetlused muutuvad kiiremaks ja pole enam nii kulukad. Uue seaduse kohaselt algatatakse füüsilise isiku maksejõuetusmenetlus maksejõuetusavaldusega, mis võib kasvada üle nii pankrotimenetluseks, kohustustest vabastamise kui ka võlgade ümberkujundamise menetluseks. Milliseks just, otsustab menetluse jooksul kohus.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta