Küsimus võlgade kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küsimus võlgade kohta

19 Sept 2022, 15:15

Tere
Selline küsimus. 2015a võtsin tuttava käest 1000euro võlgu  ja kirjutasin paberil garantikiri et võtsin raha. (võtsin sularahas). Mõni aasta jooksul andsin tagasi neid, aga paberit küll ei küsinud juba. Praegu tuli kiri Pärnu kohust et maksekäsu kiirmenetluse avaldus ....... vastu 1000 EUR nõudes.
Et ta nüüd nõuab 1000 euro neid tagasi. Kui ma ei saa praegu tõestada et ta sai neid kätte. Mida ma võin teha nüüd? kas ma võin kirjutada et hakkan neid tagastama iga kuu 25 euro???või kuidagi tõestada et ta ammu neid sai kätte aga ise ei mäleta.

Re: Küsimus võlgade kohta

19 Sept 2022, 21:33

Tere

Soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele, et saada olukorrale kõiki asjaolusid arvestav hinnang ning arutada läbi mida ning mis tõenditega tõendada saab. Kui laenu võtmine on kirjalikult fikseeritud, tagastamine aga mitte, võib olla raha tasumise tõendamine võimatu. Sel juhul soovitan paluda maksegraafikut võlgnevuse tasumiseks.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Küsimus võlgade kohta

20 Sept 2022, 07:03

Tere
Jah kirjalikult fikseeritud. Aga kus nüüd ma küsin maksegrafikut? kohus? Kas ma võin ike kirjutada palju ma võin kuu maksma või nad määravad kuidagi?

Re: Küsimus võlgade kohta

20 Sept 2022, 18:58

Tere

Tavapäraselt sadetakse koos makseettepanekuga ka blankett vastuväite esitamiseks ja taotlus maksegraafiku alusel tasumiseks. Soovitan taotleda maksegraafikut tehes graafiku koostamiseks ettepanek kuumakseks, mis on Teile jõukohane. Kui võlausaldaja sellise graafiku sõlmimisega nõustub, saab kohus kokkuleppe kinnitada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta