Eraisiku pankrott

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Eraisiku pankrott

12 Aug 2022, 17:14

Tere.

Selline küsimus, kuna võlgasid on tekkinud palju, seoses töökoha kaotusega. Hetkel leidin uue koha ja teenin kuus 900 euri. Kt arestis arve kuigi palusin kokkuleppet. Sellele vastu ei tulnud, ja nüüd tekitab see probleeme rohkem kuna jäävad maksmatta teised arved; mis ühel hetkel lähevad ka KT kätte. Kui soovin eraisiku pankroti , siis kas minu 1 toaline korter Ida- Virumaal , kus ma elan igapäevaselt, võetakse ka ära(korteri väärtus on kuni 2000).Ja ma jään kodutuks või on mul õigus seal edasi elada?
Kus kohast pean alustama.
Tean, et pean tegema kohtule kirja aga mul on mure, kas mul pole siis enam elukohta ka?
Olen tõsiselt mures.

Palun aidake leida õige lahendus.

Re: Eraisiku pankrott

12 Aug 2022, 21:29

Tere

Pankroti puhul moodustub kogu võlgniku varast pankrotivara ja on võimalik, et võlgnik kaotab kogu oma vara. Esmalt soovitan Teil kujunenud olukorras paluda kohalikul omavalitsusel suunata end võlanõustamisteenusele. Koostöös võlanõustajaga on võimalik välja selgitada, milline on Teie tegelik olukord ja milline on selles olukorras parim toimimisviis.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta