Kas käsundusleping, mille kohaselt käsundisaaja saab käsundiandjalt raha kinnisvara ostuks, peab olema notariaalne?

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kas käsundusleping, mille kohaselt käsundisaaja saab käsundiandjalt raha kinnisvara ostuks, peab olema notariaalne?

19 Mai 2022, 18:30

Sooviksin juristi seisukohta, kas käsundileping, mille kohaselt käsundisaaja nõustub hakkama kinnisvaratehingu osapooleks ning saab korteri ostuks käsundiandjalt raha, peab olema notariaalne? Korteri ost toimus notariaalselt, kuid käsundileping sõlmiti lihtkirja teel. Kas sel juhul on käsundileping õigustühine? Tänan juristi ette küsimusega vaeva nägemast.

Re: Kas käsundusleping, mille kohaselt käsundisaaja saab käsundiandjalt raha kinnisvara ostuks, peab olema notariaalne?

20 Mai 2022, 23:02

Tere

Kui leping oli sõlmitud raha vastuvõtmiseks, ei ole notariaalne vorm nõutav. Kui aga käsundisaaja pidanuks kinnisavaratehingus kedagi esindama ("olema osapooleks") , tuleks see vormistada volitusena ja sel juhul on notariaalne vorm nõutav.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Kas käsundusleping, mille kohaselt käsundisaaja saab käsundiandjalt raha kinnisvara ostuks, peab olema notariaalne?

18 Aug 2022, 15:00

Tänan vastuse eest. Antud käsundilepingu puhul asus teine isik (minu tütar) minu soovil ja vastastikusel kokkuleppel minu asemel tehingu osapooleks ja ostis kinnisvara enda nimel minult saadud raha eest. Notariaalne vorm käsundilepingus puudus. Kas notariaalse vormi puudumise tõttu on käsundileping tühine ja mul puudub õigus korterit käsundisaajalt välja nõuda?

Re: Kas käsundusleping, mille kohaselt käsundisaaja saab käsundiandjalt raha kinnisvara ostuks, peab olema notariaalne?

18 Aug 2022, 21:03

Tere

Kuivõrd tegemist ei olnud olukorraga, kus käsundi saaja oleks Teid kinnisvaratehingus esindanud, puudus vajadus notariaalseks lepinguks. See aga ei tähenda, et korteri välja nõudmine on tingimata lihtne või isegi võimalik. Kõik sõltub konkreetse lepingu sisust. Hinnangu saamiseks soovitan pöörduda koos lepinguga individuaalsele õigusnõustamisele, registreerudes selleks veebilehel https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta