Inkasso nõue

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Inkasso nõue

09 Aug 2021, 18:22

Tere,

Kuu tagasi tuli e-kiri inkassolt, et võlgnen neile X summa mis on tekkinud mobiilsideoperaatori juures mille nemad siis usinalt üle võtsid.
Summa ca 44 eurot ja lisaks veel erinevad kulud sinna veel otsa. Võlgnevus oli tekkinud aastal 2008 millest ma ei olnud teadlik. Nõuet ei ole antud kohtusse. Ajasin näpuga rida ja leidsin, et Tehingust tulenev nõue aegub 3. aastaga, halvimal juhul 10. aastaga.
Andsin neile teada, et antud võlg on aegunud ja mitte mulle enam nõude e-kirju saata. Nemad vastasid et ei tee enne midagi kui teen kohtule avalduse nõude aegumise kohta.

Küsimus siis järgmine: Kas ma pean kohtule avalduse esitama või ei pea? Minu loogika ütleb seda, et kui kohus pole minu vastu nõuet esitanud siis mina ei saa ka kohtult nõuda aegumise kohaldamist.

Ette tänades!

Re: Inkasso nõue

10 Aug 2021, 16:19

Tere!

5. aprillil 2011 jõustusid tsiviilseadustiku üldosa seaduse (TsÜS (2002) § 157 lg-s 1 ja võlaõigusseaduse rakendamise seaduse (VÕSRS) § 9 lg-s 4 tehtud seadusemuudatused. TsÜS (2002) § 157 lg 1 (alates 5. aprillist 2011 kehtivas sõnastuses) järgi on jõustunud kohtuotsusega tunnustatud nõude aegumistähtaeg 10 aastat. VÕSRS § 9 lg 4 (alates 5. aprillist 2011 kehtivas sõnastuses) järgi kohaldatakse TsÜS (2002) § 157 lg-s 1 aegumise kohta sätestatut ka enne 2011. aasta 1. märtsi tekkinud aegumata nõuetele. Kui enne 2011. aasta 1. märtsi kehtinud TsÜS (2002) § 157 lõike 1 kohane aegumistähtaeg lõpeks varem kui sama lõike esimeses lauses nimetatud tähtaeg, siis kohaldatakse aegumisele enne 2011. aasta 1. märtsi kehtinud TsÜS (2002) § 157 lg-t 1. Jah, võite esitada avalduse.

Lisaküsimuste korral palun valige endale sobiv konsultatsiooni aeg ja viis siit: https://hugo.legal/broneeri või helistades numbril: 6 880 400

Juhul, kui teie sissetulek on kuni 1200 bruto või lastega seotud küsimuses kuni 1700 bruto, siis on kaks tundi õigusabi tasuta (tasuda tuleb üksnes 5 eurot omaosalustasu).

Lugupidamisega,

Nastasja Musienk

Vasta