Inkasso küsib rohkem raha

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Inkasso küsib rohkem raha

23 Juun 2021, 02:53

Tere!
Olen 2018 aastal võtnud kiirlaenu ettevõtelt. Olen teinud korralikult tagasimakse, kuid mõnel perioodil tekkisid finantsraskused ja hiljem jõudis mu laen inkassosse. Sellega toimus kirjavahetus ja siis hakkasin nende arvele kandeid tegema (hiljem selgus et see inkasso oli laenuandja ettevõtega tihedalt seotud)

Ma kahjuks ei pandnud tähele, et inkasso pani juurde minged tasud (+600 eurot) ja
hiljem anti mu laen teisele inkassole ja see viimane küsib juba summat (kus on +600 eurot)eelmise maksekokkuleppe alusel(kuigi ma pole allkirjastanud midagi).

Kas te saate palun mulle öelda mida ma tegin valesti ja kas on võimalik siis tagastada ainult summat, mis oleks 600 euro võrra vähem, kuna see oli inkasso poolt lisatud.

Re: Inkasso küsib rohkem raha

25 Juun 2021, 14:59

Tere

Kui nõude põhisumma või viiviste suurus jääb arusaamatuks, küsige selle kohta kindlasti selgitust ja arvutuskäiku. Inkassofirmal ei ole mõistlik sellisest selgitusest keelduda, sest kohtuvaidluse korral tuleks need andmed niikuinii esitada. Nõue peab tervikuna olema selge, arusaadav ja tõendatud. Sageli on nõudekirjas toodud ära ainult viiviste summa, ilma arvutuskäiku näitamata. Tuleb ette olukordi, kus võlg põhineb mitmel arvel, millel on erinevad maksetähtajad. Võib juhtuda, et lepingus ja arvel on viivise määr märgitud erinevalt või on üldse jäetud märkimata. Ilma viivise arvutuskäiku nägemata on võimatu hinnata, kuidas on viiviseid arvutatud ja kas seda on tehtud õigesti. Praktika näitab, et sageli ei ole.
Kui soovite abi asjaolude välja selgitamisel ja inkassofirmaga suhtlemisel, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta