Creditstar Estonia AS võlgnevus aastast 2007

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Creditstar Estonia AS võlgnevus aastast 2007

20 Apr 2021, 18:21

Tere!
Mure järgmine - olen praeguseks hetkeks ära maksnud kõik võlgnevused kohtutäituritele juba enne aprilli 2021, kuid olen endiselt maksehäirete registris aastast 2007 pärineva lõpetamata häirega. Ausalt öeldes, pole mul aimugi, mis võlgnevus see on. Logisin Creditstar Estonia lehele sisse ja näitab võlgnevust summas 5377 eurot, mille põhiosa on 63,91 eurot. Lisan pildi manusesse. Kas selline summa on võimalik?
Proovisin leida ka mingit ametlikku dokumenti selle kohta (täitemenetlust või kohtuotsust), kuid kahjuks on maksuametist ja eesti.ee portaalist täitemenetlused kustunud. On ehk võimalik, et ettevõte polegi oma nõudmisega kohtusse pöördunud? Kust või kuidas ma seda otsust või algdokumenti näeksin?

Uurisin ja hetkel on möödas 14 aastat, ehk siis 10 aastat aegumist + 3 aastat nähtav. See võlgnevus peaks olema aegunud. Kuidas peaksin edasi käituma? Kas peaksin kirjutama ettevõttele kirja, toetudes seadustele ja paluma nõue kustutada või esitama Krediidiinfole vaide nõude aegumise kohta?

Lugupidamisega.Pilt
Manused
mark.JPG
mark.JPG (36.96 KiB) Vaadatud 8563 korda

Re: Creditstar Estonia AS võlgnevus aastast 2007

29 Apr 2021, 09:53

Tere

Et saada võlgnevuse aluseks olevaid dokumente, tuleb pöörduda vastava nõudega nõude omaniku poole. Tegemist võib olla aegunud nõudega, samuti võib olla tegemist nõudega, mis on jäänud kohtus välja mõistmata.
Nõude aluseks olevate asjaolude selgitamiseks saab soovitada siiski vaid otse ettevõtte poole pöördumist ja alusdokumentide küsimist. Seejärel saab anda hinnangu nõude õiguspärasusele. Hinnangu saamiseks soovitan peale alusdokumentide saamist pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelenevalt veebilehel https://hugo.legal/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta