Võlgnevus maksud ära kohtutäiturile

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Jaan 2021, 21:28

Võlgnevus maksud ära kohtutäiturile

13 Jaan 2021, 21:34

Tere!

Mul on võlgnevus olnud väga-väga kaua. Tänaseks olen saanud mingil määral jalad alla ja maksan vähehaaval enda vanu võlgu. Täna tasusin ühe võla, mille summa oli kokku 497€. Millest ca 380 oli põhi nõue. Kohtutäitur rääkis midagi, et ma saan veel viivise nõude. 0,15% päevas. Aga võlgenvus on aastast 2006. Kas see tähendab, et ma saan nüüd üle 3000€-se nõude veel tagant järele? (0,57€ päev... 15 aastat... ca 3120€)

Hetkel mõtlen, et täiesti mahavisatud raha. Sest seda 3000€ ei saa ma nii pea kokku. See tähendab, et kõik algab otsast peale. Olen ikka rumal.

Postitusi: 1888
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Võlgnevus maksud ära kohtutäiturile

20 Jaan 2021, 19:08

Tere

Kui viivisnõue tuleneb kohtuotsusest ja kohtu otsuses on märgitud, et võlgnikku kohustatakse tasuma viivist kuni kohustuse kohase täitmiseni, on tõepoolest võimalik viivisnõude esitamine. Seejuures tuleb aga silmas pidada, et viivist saab arvestada vaid võlgnevuse põhisummalt mitte intressidelt ega viivistelt ja viivis ei tohi olla suurem kui põhinõue. Kohtutäituritele on seadused teada ja seaduste alusel nad ka tegutsevad. Kui aga tekib kahtlus, et viivist on arvestatud ebaõigesti ja kohtutäitur on viivisnõuet ebaõigesti sisse nõudma asunud, saab esitada kohtutäiturile vaide kohtutäituri tegevusele või kohtule hagiavalduse täitemenetluse lubamatuks tunnistamiseks. Kõiki Teie asjas olulisi asjaolusid arvestava nõustamise saamiseks soovitan registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel https://hugo.legal/ Valida saab erinevate nõustamisviiside vahel, milleks on kohtumine juristiga kontoris (kontorid asuvad üle Eesti) või broneerida kontaktivaba video-, veebi- või telefoninõustamine.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta