Minu nimelt võetud laene

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Mai 2020, 16:25

Minu nimelt võetud laene

21 Mai 2020, 16:29

Tere!

Minu nimelt on võetud palju laene, pole ise teadlik kui palju ja kust. Sain täna 21.05 kaks meili kohtu asjus, et laenu pole makstud korrapäraselt.
Ma tean kes on selle taga, nimelt mu ema. Ma ei saa aru kuidas ta sai üldse võtta mu nimelt laenu. Ei ela ammu temaga koos ja ID-kaart ja pass on minu käes. Tahan minna politseisse, kuna mina ei tekitanud seda segadust. Sooviks küsida, kas on võimalik kohtu teel minu nimelt laenud/võlad oma ema nimele kanda?

Postitusi: 2062
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Minu nimelt võetud laene

25 Mai 2020, 13:49

Tere

Kindlasti soovitan teha politseisse avalduse. Kuna kirjutate, et võlausaldajad on alustanud kohtumenetlust ning Teile on kohtust selle kohta teade saadetud, soovitan kindlasti kohtumenetluses osaleda ja kohtule vastata, et laenu ei ole Teie võtnud ning et algatatud on kriminaalasi ja ka uurija nimi ning asja number. Sellisel juhul on tõenäoline, et menetlusekäigus kaasatakse ka Teie ema ning võlgnevused mõistetakse välja temalt.
Kui vajate abi kohtuga suhtlemisel, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee ning osaleda menetluses lepingulise esindaja kaudu.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta