Kohtutäitur

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtutäitur

11 Mai 2020, 13:53

Tere!
Mul on selline mure, et kohtutäituriga oli kokkulepe: maksan neile 10.-daks kuupäevaks kokkulepitud summa (kokkulepe tehtud meili teel), nad arestisid minu konto eelmisel kuul 24.-ndal kuupäeval. Sel kuul pidin tegema esimese osamakse, ei saanud seda enda kontolt teha, sest mul on konto arestitud. 8.-ndal kuupäeval sel kuul laekus minu palk minu kontole ja paari tunni pärast võttis kohtutäitur minu kontolt viiekordselt kokkulepitud summast ära. Nendega ühendust võttes öeldi, et üleliigselt ära võetud raha tagsi ei kanta, kuigi kokkulepitud maksetähtajani oli aega veel kaks päeva. Millised on minu õigused raha tagasi saamise osas?

Ette tänades

Re: Kohtutäitur

15 Mai 2020, 12:27

Tere

Kohtutäitur ei saa maksegraafikut sõlmida sissenõudja nõusolekuta, ka täitemenetlust läbi viies tuleb tal juhinduda sissenõudja juhistest arvestades seejuures seadusest tulenevaga. Kui sissenõudja ei olnud maksegraafiku sõlmimisega nõus, pidi täitur juhinduma tema korraldusest arvelduskonto arestida ja pöörata sissenõue Teile laekuvale sissetulekule. Sel juhul puudub võimalus raha tagasi saamiseks. Välja arvatud juhul, kui arestitud on sissetulek või selle osa, millele ei saa sissenõuet pöörata. Selleks tuleb aga teha kohtutäiturile avaldus ja esitada tõendid.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta