Mida teha, kui on tekkimas makseraskused?

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 08 Apr 2020, 14:00

Mida teha, kui on tekkimas makseraskused?

08 Apr 2020, 14:02

Tere!
On tekkinud maksejõuetus ,mida esimese asjana peaks tegema?
Peres on kasvamas kohe kaks last ja mees on töötu. Ise olen olnud samuti aasta aga nüüd kodus olnud. Laenuandjatega on otsitud kompromisse, aga ükski neist ei sobi. Veel võlgu pole tekkinud, aga selle kuu laene jne pole võimalik enam tasuda. Mida peaks tegema?
Kas neil on õigus minna ka vaemahüvitise kallale?

Postitusi: 2103
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Mida teha, kui on tekkimas makseraskused?

17 Apr 2020, 11:13

Tere

Makseraskuste tekkimisel on soovitav konsulteerida võlanõustajaga. Võlanõustamine on väga mitmetahuline teenus, kuid selle põhimõte on üks: tegemist on teenusega, mis aitab rahalist olukorda parandada. Võlanõustamise käigus lahatakse väga põhjalikult konkreetseid põhjuseid, miks rahaline olukord on selline, tehakse kliendiga tihedalt koostööd, aidatakse vajadusel dokumente koostada ja alustada erinevaid menetlusi, teha avaldusi ning aidatakse isegi läbi rääkida võlausaldajatega.
Võlanõustaja aitab ka selgitada teie õiguseid ja kohustusi, hindab olukorda, aitab teha ülevaate ja eelarve, aitab leida lahendusi, koostada maksegraafikuid ja palju muud. Sisuliselt aitab võlanõustaja kogu teie rahalise poole korda ajada ja aitab teil leida õige suuna. Eestis on organisatsioon nimega Eesti Võlanõustajate Liit, kelle koduleht asub aadressil https://evnl.ee/ , kust saab täpset informatsiooni nii teenuse kui selle osutajate kohta. Samuti võib olla Teie kohalikul omavalitsusel leping mõne võlanõustajaga, seega tasub informatsiooni küsida ka elukohajärgsest kohalikust omavalitsusest või vaadata nende veebilehte.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta