Avaldus kohtule.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Avaldus kohtule.

13 Dets 2019, 14:32

Tere. Kuidas ja millisesse kohtusse pean pöörduma kui tahan taodelda nõude aegumist (2 nõuet, summas 12000) ja palju on riigilõiv.

Re: Avaldus kohtule.

18 Dets 2019, 09:38

Tere

Kahjuks ei selgu Teie küsimusest millistele nõuetele aegumist kohaldada soovitakse. Aegumine ei tähenda iseenesest kohustuse lõppemist, vaid annab isikule õiguse keelduda täitmisest. Aegumistähtajad on erinevatl nõuetel erinevad, samuti tuleb arvesse võtta aegumise võimalikku peatumist või katkemist. Aegumisest saab rohkem lugeda https://v1.juristaitab.ee/et/minu-vastu ... s/aegumine
Konkreetseisd asjaolusid arvestava õigusnõu saamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Avaldus kohtule.

18 Dets 2019, 10:16

Ma küsisin konkreetselt küsimuse, aga sain mitte midagi ütleva vastuse teilt. Seda aegumis jama ma tean ise ka ja ma ei soovi mingit nõustamist vaid küsimusele vastust. tegu siis tsiviilnõude aegumise taotlusega.

Re: Avaldus kohtule.

30 Dets 2019, 21:49

Tere

Kui tegemist on tsiviilasjas välja mõistetud võlgnevusega,ei saa see olla aegunud enne 2021.aastat. Näiteks tsiviilnõuete (võlg, kohustav toiming, kohtutäituri tasu) aegumistähtaeg on 10 aastat. Aegumistähtaeg algab kohtuotsuse jõustumisest või muu täitedokumendi väljaandmisest. Aegumine katkeb ning algab uuesti nõude täitmisele pööramisega. Tsiviilnõuetele kohtutäitur aegumist ei kohalda ning seda tuleb võlgnikul nõude aegumise korral täiendavalt taotleda kohtu kaudu. Nõude sisuks võiks olla täitemenetluse lubamatuks tunnistamine aegumise tõttu, hagi esitatakse sissenõudja vastu, tegemist on mittevaralise nõudega ja sellelt tuleb tasuda riigilõiv 300 eurot. Hagi esitatakse sissenõudja elu- või asukohajärgsele maakohtule.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta