Vana võla probleem

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Vana võla probleem

25 Sept 2019, 19:09

Tere!Mul on mure vana võlaga.1 märts 2005 võlg oli antud Inkassole sissenõundmiseks.Sissenõudmine kestis 30märts 2009 tulemusteta.30 aprill 2009 Inkasso andis võla (mitmekordsena maksekäsu kiirmenetluse Pärnu Maakohus Haapsalu kohtumaja)Seljataga Haapsalu kohus aksepteeris Inkasso nõuet.Inkasso on edastanud väljamõistetud summa kohtutäiturile väljanõudmiseks 3 aastat ja 8 kuud hiljem.2012 detsemris kohtutäitur hakkas nõudma võlga ja nõuab siiani.Kas see võlamõistmise protsess on õige ja kas see võlg on aegunud?Mis peaks ette võtta,sest mina seda võla ei tunnista.Ei tea isegi kellele olen võlgu(Mis võlga Inkasso ültse nõuab).Ette tänades.

Re: Vana võla probleem

26 Sept 2019, 20:06

Tere

Teie küsimusest selgub, et võlg on maksekäsu kiirmenetluses kohtumäärusega välja mõistetud. Seega ei ole enam võimalik selle sisu üle vaielda. Seda tulnuks teha maksekäsu kiirmenetluses vastuväidet esitades. Erandiks võib olla olukord, kui Teile maksekäsku ega makseettepanekut kätte ei toimetatud ja Teil puudus seetõttu võimalus menetluses osaleda. Kui selleks esinevad alused, tuleks esitada maksekäsuosakonnale põhistatud määruskaebus. Teie kirjeldatud asjaoludel tuleb ka esitada taotlus ennistada määruskaebuse esitamise tähtaeg (kui selleks esinevad alused) ning esitada taotlus tühistada kohtu määrus ning teha uus lahend, millega tühistada maksekäsk.
Kas aga selleks esinevad faktilised asjaolud, soovitan konsulteerida individuaalsel õigusnõustamisel. Ka saab individuaalsel nõustamisel jurist koostada Teile vajadusel määruskaebuse kohtule esitamiseks. Mugav ja soodne on registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurst

Vasta