inkasso võlad ja nende sissenõudmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

inkasso võlad ja nende sissenõudmine

22 Veebr 2019, 11:22

tere, mind huvitab kas inkasso võlad ei aegu?? sain kirja sel aastal, et olen võlgu aastast 2003 ja 2005, võlg ise polnud suur kuid intressid olid ulmelised..ma pole siiani teadet saanud et olen võlgu, aastaid pole ma kirja saanud, mida väidetavalt aastas korra saadetakse, kas see ei peaks olema tähitud kiri??? et kindel olla et mina sain kirja kätte ka!!?? kas need ei peaks juba ka aegunud olema??
sissenõudja endine Lindorff EEsti ja praegune Lowell..mis ma peaksin edasi tegema , et sellest nõudest lahti saada?? ilmselgelt on need liiga kaua ja liiga vanad?? Oleks teadnud võldagest enne, poleks probleemi olnud..milleks oodatakse nii kaua??!! ilmselgelt viimane kiri koos korraliku intressiga jõuab kohale ja teised kirjad mitte..naljakas..
Tervitades ja vastust oodates A

Re: inkasso võlad ja nende sissenõudmine

28 Veebr 2019, 14:58

Tere,

Tere,

Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on 3 aastat selle sissenõutavaks muutumisest. Sissenõutavaks muutub nõue tähtpäeva saabumisel, laenulepingu puhul maksetähtaja saabumisel. Kui Te aga olete allkirjastanud võlatunnistuse, olete seeläbi nõuet tunnistanud ja kulgema hakkab uus aegumistähtaeg. Aegumine iseenesest ei lõpeta võlgnevust, vaid annab võlgnikule võimaluse aegumisele tuginedes kohustuse täitmisest keelduda.
Ilma vastavaid dokumente (võlatunnistus, kirjavahetus) nägemata on keeruline anda ühest hinnangut nende kehtivusele. Soovitan küsida inkassoettevõttest nõude aluseks olevaid dokumente, et saaksite nõude õigsust hinnata. Kui aga tegemist on tõepoolest alusetu nõudega, tuleb esitada vaie. Dokumentidele õigusliku hinnangu saamiseks ja vajadusel vaide koostamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel http://www.juristaitab.ee.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: inkasso võlad ja nende sissenõudmine

07 Okt 2019, 17:52

kui ma pole midagi allkirjastand järelikult siis on 3-e aastaga see võlg aegunud

Re: inkasso võlad ja nende sissenõudmine

14 Okt 2019, 15:31

Tere

Olete õigesti aru saanud. Kui ei esine aegumise katkemist või peatumist, aegub nõue 3 aastagaalates selle sissenõutavaks muutumisest. Aegumine iseenesest siiski ei lõpeta võlgnevust, vaid annab võlgnikule võimaluse aegumisele tuginedes kohustuse täitmisest keelduda.
Ilma vastavaid dokumente (võlatunnistus, kirjavahetus) nägemata on keeruline anda olukorrale ühest hinnangut.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta