Võlgade ümberkujundamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võlgade ümberkujundamine

11 Veebr 2019, 12:12

Tere!

Esitasin kohtule avalduse võlgade ümberkujundamiseks. Avaldus on võetud menetlusse ja E-toimikust on näha, et kõik võlausaldajad on osalistena lisatud. Ehk siis eeldan, et nad on selle aja peal ka kätte saanud minu esitatud avalduse koos kavaga. Avalduses palusin ühe võimaliku variandina neljaks kuuks maksepuhkust, et mitte sattuda uuesti makseraskustesse ja see järel hakata vastavalt enda esitatud kavale osamakseid tasuma. Seadusest loen küll välja, et menetluse ajal ei saa nõuda jooksvaid viiviseid ja intresse ning üles öelda laenulepingut. Nelja kuu maksepuhkuse mõte oli selles, et mul puudub sellel ajal regulaarne ja piisav sissetulek, et oma kohustusi vanade kokkulepete järgi tasuda. Nüüd olen seisus kus võlausaldajad küsivad kuumakse tasumist aga minul puuduvad selle jaoks vahendid. Kas nad võivad menetluse ajal osamaksete tasumata jätmise tõttu anda edasi minu võlg kohtusse ja kohtutäiturile või siis inkassosse? Kas võlausaldajad võivad menetluse ajal nõuda eelnevalt kokkulepitud osamakseid?

Ette tänades
H.

Re: Võlgade ümberkujundamine

18 Veebr 2019, 17:12

Tere,

Teie küsimusest selgub, et olete esitanud võlgade ümberkujundamise avalduse ja kohus on selle menetlusse võtnud. Lisaks Teie poolt viidatud seadusesätetele tuleneb Võlgade ümberkujundamise ja võlakaitse seaduse § 20 lg 3, et kohus peatab avalduse menetlusse võtmisel võlgniku vara suhtes läbiviidava täitemenetluse (või sundtäitmise) raha sissenõudmiseks kuni ümberkujundamiskava kinnitamiseni või menetluse lõppemiseni. Seega on sissenõudmine peatatud menetluse lõppemiseni.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta