Kohtutäitur

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 12
Liitunud: 25 Apr 2013, 11:43

Kohtutäitur

26 Nov 2018, 22:32

Tere. mul on selline küsimus, et mul on üks maksmata tasu PPA-le ja PPA andis kohtutäiturile mu võlgnevuse aga ma sooviks selle summa ikkagi tasuda aga maksegraafiku alusel. Kohtutäituri abi ütles, et kuna nõudja on riigiasutus siis ma peaksin pöörduma kohtusse.

Nüüd ongi küsimus, et mis valdkonna alla see avaldus peab minema, kas Maksekäsu kiirmenetlust, Tsiviilasja või Haldusasja?
Ja sealt edasi tulevad veel valikud, et mis sealt edasi peaks valima?

Postitusi: 1664
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kohtutäitur

27 Nov 2018, 05:43

Tere,

Täitemenetluse seadustiku § 11 kohaselt on maakohtute pädevuses muuhulgas kohtutäituri otsuse peale esitatud kaebuse läbivaatamine ja täitemenetlusega seotud hagide lahendamine. Nimetatud asjad alluvad erandlikult maakohtule, mille tööpiirkonnas täitemenetlus toimub või peaks toimuma. Kohus võib võlgniku avalduse alusel täitemenetluse peatada või täitmist pikendada või ajatada, kui menetluse jätkamine on võlgniku suhtes ebaõiglane. Seejuures tuleb arvestada sissenõudja huvisid ning muid asjaolusid, muu hulgas võlgniku perekondlikku ja majanduslikku olukorda. Tegemist on tsiviilasjas esitatud avaldusega.
Kui vajate abi avalduse korrektsel vormistamisel, soovitan pöörduda individuaalseleõigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta