Mure

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Mure

11 Jaan 2017, 19:17

Minu mure on selles, et kirjutasin nii rumalasti ühele paberile all. Asi oli nii kuna pank ei andnud laenu mulle kodu ostuks,sest kasvatan üksi kuut last ja minu palk oli väike, leidsin soovist kuulutuse, et kui pank ütleb ei aitame meie, helistasin ja inimene tuli kohale ütles et saan laenu nende kaudu. Ainult, et on vaja maksta vahendustasu ja et ma pean kirjutama sellele paberile alla keeldusin aga see inimene ei jätnud ja rääkis, et kõik on aus ja saan laenu.nii kirjutasin alla.olin nii mures,et ainus soov oli saada lastele kodu, aga jah see inimene osutus valelikuks. Ta nõudis seda raha,aga mina vastasin,et enne ei maksa kui saan kokku nende inimestega ja kui olen kindel et saan laenu.seda ei juhtunud. Nii andis ta selle paberi edasist inkasso firmale püüdsin neile selgeks teha et see on võlts, aga nemad andsid selle kohtusse ja kuna minuga juhtus õnnetus ja ei saanud seda kohtu kirja kätte jõustus otsus ja nüüd on asi kohtutäiturlile edasi antud. Kas mul on võimalus uuesti kohtusse pöörduda või midagi muud. See summa on minu ja oks väga suur ja kuna olen ka nüüd gruppi peal on raske tööd leida, aga lapsed vajavad kasvatamist. Olen iga nõu eest väga tänulik teile!

Re: Mure

11 Jaan 2017, 19:18

Teie kirja põhjal ei selgu, millal kirjutasite alla vahendustasu kokkuleppele. Selliste nõuete aegumistähtaeg on tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 1 kohaselt kolm aastat. Kui kirjutasite dokumendile alla (maksta vahendustasu) rohkem kui kolm aastat tagasi ei ole võimalik tugineda ka alusetu rikastumise sätetele, ka siin on nõudeõiguse tähtaeg kolm aastat. Kohtusse pöördumisel kehtib nõue, peate ära tõendama, et nõue oli alusetu. Juba jõustunud kohtuotsust on sisuliselt võimatu vaidlustada, põhjendus, et Teiega juhtus õnnetus, peres on kuus last ja Teie igakuine sissetulek väike ei ole vastaja hinnangul piisavaks põhjenduseks. Iga täisealine ja teovõimeline inimene peab enne planeeritava laenu ja sellega kaasnevate riskide võtmist hindama, kas olen võimeline tasuma võetud kohustusi. Kõik me soovime oma lastele kodu ja kindlustatust. Kirjutate, et pank ei andnud kodu ostmiseks laenu, pangad teevad üldjuhul enne laenu andmist riskianalüüsi ja kui selle tulemusena selgub, et laenusaaja võib suure tõenäosusega võetud kohustuste täitmisel hätta jääda, siis laenu ei anta. Juhul, kui nõuete esitamise tähtajad ei ole möödunud ja suudate ära tõendada, et selle inimese nõue oli alusetu, on Teil võimalus pöörduda kohtusse selle inimese vastu. Kirjutate, et olete vähe kindlustatud, siis on võimalik taotleda riigiõigusabi. Lähemat informatsiooni leiate Justiitsministeeriumi koduleheküljel.


Vastas Jana Kitter.

Vasta