Võlgade ümberkujundamise menetlus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 14 Juun 2011, 14:00

Võlgade ümberkujundamise menetlus

14 Juun 2011, 14:30

Tere.

Aitan koostada avaldust võlgade ümberkujundamiseks, kuid tekkis küsimus võlanimekirja koostamisel. Seal tuleks üles lugeda kõik laenulepingud, kuid antud situatsioonis on pank juba lepingud lõpetanud ja on algatatud täitemenetlus. Kas peaks pöörduma siiski panka ja paluma nii põhi-, kui kõrvalnõuete kohta andmeid ja kuidas seda siis kajastada, sest tegelikult lisanduvad neile ka kohtutäituri tasud. Lisaks veel, et võlgnikul on üks kinnisvara, kuid seatud kaks hüpoteeki ning vastavalt kolm täitemenetlust. Kas piisab, kui näidata täitemenetlused avalduses ühel real? Tegemist on küll ainuomandiga, kuid majas elab tegelikult kolm peret- isa, poeg ja kaks tütart peredega. Maja müügi korral jääks osad võlad siiski ülesse ja kodu kaotaksid viis täiskasvanut ja kuus last. Hetkel on kõik nõus pingutama, et kodu säiliks, kuid paraku kogu võlgnevust korraga nad tasuda ei suuda. Igasugune abi ja info on teretulnud.

Ette tänades.

Postitusi: 1237
Liitunud: 01 Veebr 2011, 14:28

Re: Võlgade ümberkujundamise menetlus

16 Juun 2011, 17:04

Võlgnik esitab avalduse võlgade ümberkujundamiseks enda elukoha või ettevõtte asukoha järgsele maakohtule. Otstarbekas oleks enne avalduse esitamist taotleda riigilt õigusabi (õigusabi kohta saab lugeda siit: http://www.juristaitab.ee/kusimused-vas ... -oigusabi/). Vastavad blanketid leiab siit: http://www.juristaitab.ee/vormid-ja-kas ... bi-vormid/. Edasine menetlus ja sisulise avalduse esitamine kohtusse toimub vastavalt Võlgade ümberkujundamise ja võlakaitse seadusele (http://www.juristaitab.ee/kusimused-vas ... igusseadus). Juhul, kui võlgnik otsustab siiski iseseisvalt koostada võlgade ümberkujundamise avalduse, siis peab avaldus sisaldama järgmisi andmeid:
1) võlgniku selgitus makseraskuste ja nende põhjuste kohta;
2) kas ja mida on võlgnik teinud makseraskuste vältimiseks või kõrvaldamiseks;
3) võlgade ümberkujundamise abinõud, mille rakendamist võlgnik taotleb;
4) võlgniku põhistus, et võlgade ümberkujundamise abinõude rakendamisel suudab ta kohustused täita ja tõenäoliselt on võimalik tema maksejõuetust vältida;
5) võlgniku kinnitus, et talle ei ole teada asjaolusid, mis võiksid võlgade ümberkujundamise välistada;
6) võlgniku seisukoht nõustaja määramise vajalikkuse suhtes;
7) riigilõivu tasumise kontrollimist võimaldavad andmed.
Eraldi tuleks rõhutada, et võlgnik peaks siiski taotlema kohtult nõustaja määramist. Võlgade ümberkujundamise vajalikuks eelduseks on asjaolu, et peale võlgade ümberkujundamist on võlgnik võimeline oma kohustusi täitma.

Palun uurige ka järgmisi vorme ja juhendeid: http://www.juristaitab.ee/vormid-ja-kas ... gusseadus/ ja http://www.juristaitab.ee/vormid-ja-kas ... igusseadus.

Vasta