Võlad ja pärimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võlad ja pärimine

28 Veebr 2016, 19:45

Mul selline küsimus, et mu vanaema tahab oma 3 toalist korterit mulle pärandada aga ei julge seda teha kuna kardab et kohtutäitur paneb sellele käe peale ja ma olen sellest ilma. Kas saab testamenti kuidagi nii teha et kohtutäitur ei saa seda ära võtta. Mul on kohtutäituri käes 2-3 asja( hagi ja elatusraha) maksan seda vastavalt võimalustele kuna ei ole sissetulekut hetkel, samas on mul kaks firmat mis ei too hetkel raha piisavalt sisse et palka saaks maksta.

Re: Võlad ja pärimine

28 Veebr 2016, 19:46

Esiteks on perekonnaseadusest tulenev kohustus, et lapsevanemal, kes ei osale lapse kasvatamisel, tasuda lapsele elatist.

Teiseks vanaema päranduse saate alles siis enda nimele, kui pärandaja on surnud ja vanaema on oma vara ka tõesti Teile pärandanud. Teie kirjast saan aru, et vanaema on elus ja ka teovõimeline.

Kolmandaks on täielikult välistatud, et jurist "juhendaks" Teid kuidagi seadustest ja kohtuotsustest tulenevaid kohustusi
mitte täitma. Teadmiseks, seadused ja kohtuotsused on tingimusteta täitmiseks.


Vastas Jana Kitter.

Vasta