Inkasso nõue

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Inkasso nõue

23 Mai 2014, 16:27

Mul on selline küsimus:
Jäin AS EMT-le võlgu. Võlg tuli tasuda 09.05, tegin 20.05 ülekande. See võlg sai tasutud 21.05 koos viivisega, aga 22.05 tuli inkassost kiri, et olen võlgu ka neile nõudekulu ja viivise. Kas neil on õigus minult nõuda seda summat? Sest kirja saamise ajaks olin juba ju võla ära tasunud koos viivisega. Ette tänades abi eest.

Re: Inkasso nõue

23 Mai 2014, 16:28

Võlaõigusseaduse § 169 lg 1 sätestab, et kui võlgnik täitis kohustuse nõude loovutanud võlausaldajale ja ta ei teadnud ega pidanudki kohustust täites nõude loovutamisest teadma, loetakse, et ta on kohustuse täitnud õigele isikule. Teie küsimusest nähtub, et Te ei olnud teadlik nõude loovutamisest ega saanudki seda teada, sest AS EMT poolt ei olnud saadetud Teile teavitust nõude loovutamise kohta inkassofirmale. Seega olite Te õigustatud kohustuse täitma AS-le EMT ja inkassofirma nõudmised Teie vastu on alusetud.

Vastas Vambola Olli.

Vasta