Kohtumenetluse alustamise hoiatus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 8
Liitunud: 30 Mär 2014, 23:09

Kohtumenetluse alustamise hoiatus

30 Mär 2014, 23:14

Tere!

Olen järjekordne rumal, kes sattus kiirlaenude keerisesse ja ei suuda sealt välja tulla. Olen teinud mitmeid maksegraafikuid, kuid töökaotuse tõttu ei ole võimalik, neid hetkel täita. Uus amet olemas, kuid palka ei saa loomulikult ennem järgmist kuud.

TsMS §-d 377 ja 378 annavad võlausaldajale õiguse taotleda kohtult võlgnikule kuuluvate arveldusarvete ning vara arestimist või sellele käsutamise keelumärke tegemist vastavas registris.

Murelikuks teeb mind see, et mul on kinnisvara. Mis saab mu kinnisvaraga antud olukorras juhtuda. Ma ei ole võlgnik, kes ära kaob ja endast märku ei anna.

Aitäh!

Postitusi: 1182
Liitunud: 04 Mai 2012, 13:22

Re: Kohtumenetluse alustamise hoiatus

02 Apr 2014, 18:35

Tere,

Kohus võib hagi tagada siis, kui on alust arvata, et tagamata jätmine võib raskendada kohtuotsuse täitmist või selle võimatuks teha. Hagi tagamise määrusele võite esitada määruskaebuse.
Kohtumenetluses on kostjal erinevaid võimalusi – esmalt tuleks üle vaadata Teie vastu esitatud nõuded (lepingu kehtivus, viivised, nõude arvestus jms) ja esitada asjakohased vastuväited. Võlgnevuse tasumiseks on võimalik taotleda, et kohus määraks võlgnevuse tasumise osade kaupa (nn maksegraafiku alusel), samuti vaidlustada hagi tagamine jne. Oluline on, et kõik vastuväited/taotlused esitataks kohtule tähtaegselt ja tagada, et saate kohtust dokumendid õigeaegselt ka kätte (et ei tehtaks tagaseljaotsust). Kui aga kohus Teilt võlgnevuse välja mõistab ja muul moel Teil kohtuotsusega väljamõistetud summasid ei ole võimalik maksta, siis võib sissenõude ka pöörata Teie kinnistule.
Selleks, et leida Teie küsimusele lahendus, tuleks tutvuda kogu dokumentatsiooniga ning selgitada välja asjaolud. Selleks tuleks Teil võimalikult ruttu pöörduda isiklikule õigusnõustamisele (vt nt http://www.juristaitab.ee/KKK/kohtusse- ... -isikutele).

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta