Võlgnevus kiirlaenufirmale keda enam ei eksisteeri

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 29 Jaan 2013, 15:19

Võlgnevus kiirlaenufirmale keda enam ei eksisteeri

29 Jaan 2013, 15:29

Minu elukaaslane võttis 2008 aastal laenu firmast L M OÜ (reg: 11XXX). Rasketel aegadel ning segastel asjaoludel jäi laen õigeaegselt tagasi maksmata. Nüüd 5 aastat hiljem aga oleks soov võlgnevus mõistliku intressiga tagasi maksta, kuid taolist ettevõtet enam ei eksisteeri. Äriregistri kohaselt on antud ettevõtte staatuseks "kustutatud 10.2011". Ei tea enam kellele raha pakkuda, et maksehäireregistrist võlgnevuse märge eemaldatud saaks. Võibolla oskate Teie mind aidata võlausaldaja leidmisega?

Ette tänades

Postitusi: 1182
Liitunud: 04 Mai 2012, 13:22

Re: Võlgnevus kiirlaenufirmale keda enam ei eksisteeri

05 Veebr 2013, 09:59

Tere,

Äriregistri teabesüsteemi kohaselt on LM OÜ kohta on tehtud kustutamiskanne dokumentide hoidjata (äriseadustiku § 60 lg 3 alusel). Teadmata, mis on toimunud ajal, mil kohustus oli täitmata (nt kirjavahetus/kokkulepped võlausaldajaga, kas võlausaldaja teavitas nõude loovutamisest, saatis teateid võlgnikule lepingus antud aadressil), saab vastata järgmist.
Kohustus tuleb täita vastavalt lepingule. Antud juhul küsimuses toodud info põhjal lepingujärgset võlausaldajat enam ei ole, õigusjärglast ja nõude loovutamist ei ole teada. Kui on soov võlgnevus (põhinõue, viivised, leppetrahvid?) tasuda, siis võlausaldaja selgitamiseks võiks uurida, kelle poolt on sisestatud nõue maksehäireregistrisse (nt nõue oli enne võlausaldaja lõppemist loovutatud). Üldse tuleks tutvuda maksehäireregistris oleva nõudega, selle sisuga jne. Siis selgub ka, kas siiski puudub isik, kellele kohustus täita. Vajadusel esitada AS-le Krediidiinfo vaie koos põhjendusega (vt täpsemalt: http://www.krediidiinfo.ee/index.php?m=146).
PS. Kuna viitate, et nõue on 2008.aastast, siis võib tegemist olla juba aegunud nõudega (st võlgnik võib keelduda kohustuse täitmisest). Aegumise regulatsioon tsiviilseadustiku üldosa seadus, alates § 142, infot saab ka lugeda siit: https://www.juristaitab.ee/KKK/mida-teh ... s/aegumine. NB! Aegumine katkeb ja algab uuesti kohustatud isiku poolt nõude tunnustamisega (nõude tunnustamine võib seisneda õigustatud isikule võlgnetava osalises tasumises, intresside maksmises, tagatise andmises või muus teos).

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta