Mida teha, kui pank on lõpetanud eluasemelaenu lepingu

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 19 Juul 2012, 13:31

Mida teha, kui pank on lõpetanud eluasemelaenu lepingu

25 Sept 2012, 18:43

Võtsin 2006 aastal eluasemelaenu, eluase on tagatis ja veel lisatagatis. Lisatagatis on müügis algusest peale, kuid tänaseks on kinnisvara hinnad langenud. Nüüd ütles panga krediidihaldur, et kuumakse tuleb 800 euri. Kuna ei ole suuteline sellist kuumakset maksma, siis pank ütles laenulepingu üles ja nõudis ka eluaseme (laenutagatis) müüki panemist nende poolsete tingimustega. Eluaseme turuväärtus, seega müügihind on veerand laenusummast. Mida saan ma teha, et ei peaks oma kodu maha müüma? Mõlema tagatise müügiga katan ainult pool laenusummat. Ülejäänud võlga pean edasimaksma ja elama kuuse all.

Postitusi: 1182
Liitunud: 04 Mai 2012, 13:22

Re: Mida teha, kui pank on lõpetanud eluasemelaenu lepingu

30 Sept 2012, 23:05

Tere,
Kui hüpoteegiga tagatud nõuet ei täideta, on hüpoteegipidajal (pangal) õigus nõuda sundtäitmist täitemenetluse seadustikus sätestatud korras.
Selleks, et kodu mitte ära müüa, on vaja leida pangaga kompromiss laenujäägi tagastamise osas. Kui see aga on võimatu, siis on ehk abi võlgade ümberkujundamise menetlusest. Võlgade ümberkujundamise menetluses võimaldatakse võlgnikule rahaliste kohustuste (isiklike võlgade) ümberkujundamist kohustuse täitmise tähtaja pikendamise, osadena täitmise või kohustuse vähendamise teel. Tulemus aga sõltub konkreetselt Teie varalisest olukorrast ja panga esitatud nõuetest. Täpsemalt saab lugeda seadust siit: https://www.riigiteataja.ee/akt/106122010001. Kui aga laenujääk on selline, mille tagastamine on Teie varalise olukorra puhul püsivalt võimatu (peale tagatiste müümist), siis on võimalik kaaluda pankrotimenetlust ja võlgadest vabastamist. Lisaks on eluaseme puudumisel võimalik pöörduda abi saamiseks kohaliku omavalitsuse poole.
Seda saab aga otsustada konkreetsete asjaolude ja dokumentide alusel, seetõttu tuleks lahenduse leidmiseks pöörduda õigusnõustamisele /vähekindlustatud isikud saavad pöörduda õigusabi saama SA Õigusteenuste Büroosse, vt www.otb.ee).

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta