pankrot voi volgade umberkujundamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 10 Nov 2021, 12:36

pankrot voi volgade umberkujundamine

10 Nov 2021, 12:49

Tere! Olen sattunud raskesse olukorda kus volad on kasvanud ule pea ning ei tea enam mida edasi teha. Motlen, et proovida volgasid umber kujundada voi hoopiski minna pankroti teed. pohimotteliselt on kuskil 20 000 eurot volgu ja kuumaksed on kovasti ule minu kuupalga. Kusimus on selles, et kuidas ma saaksin seda teha nii, et ma ei peaks oma tuttavaid asjasse segama. Elan nimelt praegu oma lapse isa juures, sest kuhugi pole minna sellises olukorras. Umberkujundamise kavas on kastud kirja panna ka koos elavate inimeste vara. Aga me juskui ei ole koos enam koige selle jama parast siis muks ma pean tema vara kirja panema kui mul sellele mingit oigust pole. Mul pole endal midagi. Kas ma saan volad nii umber teha, et tema vara kirja ei pane. Me pole ju abielus seega nagunii tema raha ega vara ma kasutada ei tohi. Ta ei annakski mulle midagi. Tahan saada iseseisva elu peale sest vaimne tervis selle olukorra parast votab juba moistuse ara. Kas proovida umberkujundamise varianti voi kuulutada valja pankrot. Mida teha. Ma ei taha kedagi sellesse segada sest koik on minu suu ja tahan ise asjad korda teha.

Postitusi: 2311
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: pankrot voi volgade umberkujundamine

10 Nov 2021, 22:03

Tere

Esmalt soovitan Teil pöörduda võlanõustaja poole. Võlanõustaja aitab teil olemasolevad kohustused üle vaadata ja annab juhiseid, kuidas edasi minna ning mida teha. Ta on abiks maksegraafikute koostamisel ning tutvustab teile teie õigusi ja kohustusi, et tulevikus ei tekiks uusi võlgnevusi. Vajaduse korral aitab ta teil kohtu jaoks dokumente ette valmistada ning suunab edasi teiste spetsialistide juurde.
Enne võlanõustaja juurde minekut selgitage välja, kui palju ja kellele teil võlgnevusi on. Võtke kaasa kõik võlgadega seotud dokumendid (nt laenulepingud, võlateated, kohtukutsed, inkassoteated jms) ning kui võimalik, siis ka ümbrikud, milles need teile saadeti.
Eestis on organisatsioon nimega Eesti Võlanõustajate Liit, kelle koduleht asub aadressil https://evnl.ee/ , kust saab täpset informatsiooni nii teenuse kui selle osutajate kohta. Samuti võib olla Teie kohalikul omavalitsusel leping mõne võlanõustajaga, seega tasub informatsiooni küsida ka elukohajärgsest kohalikust omavalitsusest või vaadata nende veebilehte.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Postitusi: 2
Liitunud: 10 Nov 2021, 12:36

Re: pankrot voi volgade umberkujundamine

01 Dets 2021, 21:33

Tere! Küsimus on ikkagi pigem selles, et kui võtan siin ette selle tee, et pankrott välja kjulutada, siis kas minnakse ka elukaaslase vara kallale. Ma mõtlen, et elan ju hetkel tema korteris ja sõidan tema autoga. Mul endal pole absoluutselt mitte mingit vara.

Postitusi: 2311
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: pankrot voi volgade umberkujundamine

02 Dets 2021, 18:44

Tere

Igaüks vastutab ise enda võlgnevuste eest. Nii ei saa ka pankrotimenetluses kolmanda isiku vara pankrotivaraks lugeda. Vallasasjade puhul võib olla problemaatiline nende kuuluvust tõestada, kui elatakse koos. Seega ei ole vastus nii ühene ja kõiki asjaolusid arvestava nõu saamiseks soovitangi pöörduda võlanõustaja poole. Ka võib võlanõustaja juures selguda, et pankrotisituatsiooni ei olegi või et pankrot Teie olukorda ei leevenda ja mõstlikum on siiski ümberkujundamine.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta