KÜ jagunemine või rem. fondi eraldi arvestamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KÜ jagunemine või rem. fondi eraldi arvestamine

20 Nov 2011, 20:31

KÜ kuhu ma kuulun kui korteriomanik, koosneb ühel kinnistul ja trepikojaga ühendatud kahest eraldi asetsevast majast. Tänavapoolne maja(suur maja) ja õuemaja. Praegu maksame ühisesse remondifondi ja KÜ juhatus soovib kogu kogunenud rem. raha kasutada vaid suure maja keldri remondiks. Õuemaja, ehk see kuhu ma ise kuulun on paraku ka väga kahetsusväärses seisus(vundament läbivaid pragusid täis ja aknad puuduvad) aga KÜ juhatus ei soovi sugugi arvestada rem. fondi jagamisel meie, õuemaja muresid. Probleem on kestnud juba palju aastaid ja praegu, kui soovitakse raisata viimanegi raha suure maja remondi peale ei anna mulle usku, et ka õuemaja remondini kunagi jõutakse. Seda enam, et korteriomanikke on meil suures majas 12 ja õuemajas kokku 3. Nii ongi tekkinud olukord kus õuemaja huvid ei saa vähimalgi moel esindatud kuna ka üldkoosolekul ei saa me kuidagi omale vajalikke hääli kokku. Siit ka mu küsimus, kas saame lahti öelda praegusest ühistust ja moodustada omale uus KÜ või ühisus ning kuidas oleks otstarbekas seda teha?? Teine võimalus oleks kogutud remondi rahade eraldi majade vahel arvestamine. Seegi annaks meile suurema usu oma maja korda saamisse. Praegu detsembris on tulemas uus üldkoosolek ja on viimane aeg et teha vajalikud ettepanekud päevakorra punktideks. Oleme neid juba teinud, aga KÜ juhatus on neid teadlikult eiranud ja eelmisel üldkoosolekul mille algatajateks olime meie, õuemaja omanikud ei arvestatud meiepoolseid esitatud koosoleku päevakorra punkte. Kas on mingi lahendus ja kuidas oleks õige seda praeguses olukorras teha ??? Tänan vastuse eest.

Re: KÜ jagunemine või rem. fondi eraldi arvestamine

21 Nov 2011, 22:02

Remondirahade kasutamise korra otsustab üldkoosolek. On võimalik remondirahasid koguda eraldi majade kaupa ja ka nii neid kasutada. Jagunemise saab algatada üldkoosolek.


Vastas Raimo Jõgeva

Vasta