KÜ liikmete poolt organiseeritult ühe kaasomaniku ahistamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KÜ liikmete poolt organiseeritult ühe kaasomaniku ahistamine

16 Nov 2011, 19:54

Tere, palun tõsiselt abi.
KÜ-s on 19 korteriomandit, s.h. 4 garaazhi. Mulle kuulub 2 garaazhi aastast 2009. Paljud KÜ liikmed / kaasomanikud olid harjunud kuni 2009.a. mu garaazhide juurdepääsu teel parkima ja soovisid seda jätkata. Oma ühise tahtmise on nad kahe aasta jooksul formuleerinud KÜ üldkoosoleku otsustes juba 4 korral ning valdava häälteenamusega. Minu jaoks on tegemist üheselt grupiviisiliselt organiseeritud ahistamisega, millele näiliselt (aga ekslikult) annab ahistaja jaoks õigustuse KÜ üldkoosoleku otsus. Järgneva KÜ (ja samaaegselt kaasomanike) üldkoosoleku ametlikuks päevakorrapunktiks on planeeritud mõned samasugused ettepanekud:
1. Lubada hoovialale ja garaazhi sõita ainult majaelanikule kuuluva sõidukiga. (Seega ei saa näiteks minu sõber kasutada mulle kuuluvat garaazhi)
2. Keelata garaazhiomanikel kasutada kaasomandi alusel ühiselt kasutatavat parkimisala.
3. Lubada parkida sõidukeid garaazhide juurdepääsuteel. Jne.
Praegu saab seda ahistustegevust harrastada karistamatult. Tagantjärgi järjekordse katse vastu kohtust abi otsida ei ole reaalne, sest aastatepikkuseks venitatud kohtuprotsessi ajal pole mul võimalik oma reaal- või kaasomandit vabalt kasutada.
Olukord on võrreldav sellega, kus korteriukse kasutamisel peab vanainimene alati arvestama võimalusega, et naaberkorterite mehejõmmid on korteriukse ette taas tõstnud raske riietekapi ning korterisse või sealt välja lihtsalt ei pääse.
KÜSIMUS: Kuidas on võimalik saavutada ennetavalt olukord, et kaasomanike grupp ei saaks piiramatult ühise grupina ja KÜ üldkoosoleku otsuse sildi all katsetada erinevaid ahistamise meetodeid ühe kaasomaniku suhtes? Tänan nõuande eest.

Re: KÜ liikmete poolt organiseeritult ühe kaasomaniku ahista

18 Nov 2011, 17:44

1. Ühistu ei saa keelata Teie reaalosa kasutamist lepingulisel rentnikul või kirjalikul loal.
2. Teil on ka õigus kasutada mõttelist osa.
3. Üldkoosolek ei tohi otsustada juurdepääsu garaažile.


Vastas Raimo Jõgeva

Vasta