KÜ juhatuse ja korteriomaniku vaheline kokkulepe

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KÜ juhatuse ja korteriomaniku vaheline kokkulepe

08 Nov 2011, 15:43

Tere!

Pöördun Teie poole järgmiste küsimustega.
Nimelt KÜ on suulise kokkuleppe saavutanud majas ebaseaduslikult ehitatud elamispindade osas korteriomanikega, et nad on nõus hakkama oma kommunaalkulusid maksma reaalse pinna järgi. Kokku on kolm korterit, kes on oma pinnad üldkasutatava pinna arvelt suuremaks ehitanud. Ma soovikski teada, kuidas peaks olema sõnastus juhatuse ja korteriomanike vahel. Kas teil oleks saata mõnda näidist? Mõte siis selles, et KÜ juhatus ja korteriomanik lepivad kokku, et see ja see korter hakkab näiteks alates 1. novembrist tasuma kommunaal- ja halduskulusid vastavalt reaalsele pinnale, mis on fikseeritud mõõdistamisaktis. Vastav kokkulepe on kehtiv seni, kuni korteri juures olev ehitatav pind on seadustatud.Peale seadustamist on korteriomanik kohustatud käima ka notaris.
Käisin kunagi infotunnil ja sain aru, et selline kokkuleppe on võimalik teha korteriomanikega.
Teine küsimus veel, kuidas peaks korteriomanik tasuma (kompenseerima KÜ) üldkasutatava pinna isikliku kasutusele võtmise eest, mille arvelt on ta oma elamispinna ehitanud suuremaks? Tegemist on siis koridoride ja panipaikadega. Kas peaks hindamisakti tellima?

Ette tänades

Re: KÜ juhatuse ja korteriomaniku vaheline kokkulepe

09 Nov 2011, 16:48

Sellist näidist ei ole ja oma kirjas olete tegelikult sellise kokkuleppe ära sõnastanud. Interneti vahendusel on võimalik leida väikse tasu eest mõnede lepingute näidiseid. KÜ poolt sõlmitav kokkulepe võiks ollagi kommunaal- ja halduskulude suurendamise leping. Sellise lepingu tekst ei pea olema mahukas ega keeruline. Kokkulepe peab olema saavutatud summa suuruses ja maksmise tähtajas. Lepingu sissejuhatavas osas võiks olla lühike selgitus, millega seoses selline leping sõlmitakse.

Vajadusel peaksite tellima hindamisakti ning selleks oleks otstarbekas pöörduda kinnisvarafirmasse. Korteri omanik peaks KÜ-le tasuma hindamisakti alusel vastavalt sellele pinnale, mille võrra korteri pindala suurenes. Muidugi, kui KÜ ei soovi teha kulutusi hindamise teostamiseks, siis on võimalus, et KÜ juhatuse otsusega määratakse kompensatsiooni suurus. Kindlasti on taoline korterite pinna suurendamine üsna erandlik ning sellele oleks tulnud reageerida juba koheselt, kui ümberehitust alustati.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta