elamu kütterežiim

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

elamu kütterežiim

11 Okt 2011, 16:02

Tere
Elan 99 korteriga korterelamus Tallinnas, Mustamäel. Eile, s.o 10. oktoobril, lülitati maja küttesüsteem lõpuks sisse, kuid täna olid radiaatorid päeval jälle külmad. Meie maja haldav firma teatas, et vastavalt KÜ juhatuse esinaise otsusele töötavat meie maja küttesüsteem nüüd vaid öösiti. (Öine küte on vaid mõõdukas.) Minu teada pole meie ühistu liikmed kütte küsimustes mingit kokkulepet sõlminud, olen ühistu liige selle loomisest alates. Kevadel lõpetati maja kütmine ka üpris varakult. Kui siis juhatuse esinaisega sel teemal rääkida üritasin, ütles ta mulle, et kuna ma elan esimesel korrusel, siis polegi mul millegi üle nuriseda, kuna need korterid olevatki kõige odavamad. Lõpuks läks korteriomanike rahulolematus nii suureks, et kütte lülitati uuesti sisse. Millised on meie, korteriomanike võimalused KÜ juhatuse esinaise ohjeldamiseks? Teoreetiliselt peaksime selleks muidugi üldkoosoleku kokku kutsuma, kuid nii suures majas on see üpris keeruline. Kas oleks võimalik, et mingi erapooletu instants talle tema õigusi ja kohustusi selgitaks? Me pole muuseas tänase päevani ka KÜ 2010. aasta majandustegevuse aruannet saanud.

Re: elamu kütterežiim

12 Okt 2011, 16:21

Valitsuse määrusega on sätestatud, et pikemajalisel viibimisel eluruumides peab olema tagatud vähemalt 18-kraadine toasoojus. Ühistu esinaine peaks ikkagi arvestama ühistuliikmete soove ning tagama inimliku toasoojuse korterites. Ühistut juhib mitte esinaine, vaid juhatus. Soovitan pöörduda teiste juhatuse liikmete poole.


Vastas Raimo Jõgeva

Vasta