Elektri liitumislepingu sõlmimine ilma korteriühistuta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elektri liitumislepingu sõlmimine ilma korteriühistuta

14 Veebr 2023, 18:35

Tere.

Tegemist on 80-el ehitatud ridaelamuboksiga (10 boksi). Elektrivõrk on ehitatud selliselt, et bokside keskel on transiitkilp (õues) millest jookseb üks kaabel 5 le boksile ja teine kaabel teisele 5-le boksile. Igas garaažis on "jaotuskilp" millest jookseb kaabel vastava boksi mõõtepunkti ja läheb edasi järgmise naabri juurde.Kõik kinnistud jagavad ühist liitumispunkti võimsusega 3 x 100 A.
Teenuse pakkuja väidab, et minu kaabel (alates transiitkilbist) on see, mis jookseb läbi nelja kinnistu (boksi) ehk mina ka vastutan selle eest. Elanikud ise on arusaamisel, et nende vastutus algab „jaotuskilbist“. Kuidas ma saan vastutada millegi eest millele mul puudub ligipääs?

Teenuse pakkuja väidab, et neil on korteriühistuga liitumisleping. Äriregister jah näitab sellist korteriühistut loodud aastal 1999. Reaalsuses ei toimi.

Taotluse peale, et soovin eraldi liitumist sain sellise vastuse:
"Elektilevi juristid on põhimõtteliselt selle seisukohaga nõus, et kui on eraldiseisev kinnistu (ja sel juhul see nii ka on), siis alust keelduda eraldiseisvat liitumispunkti loomast ei ole. Siinjuures tuleb aga arvestada asjaoluga, et sellel kinnistul on juba võrguühendus tagatud olemasoleva hoone liitumispunkti kaudu. Kuna majas on moodustatud korteriühistu, mis Äriregistri andmetel on veel toimiv, siis vajame liitujalt liitumislepingu sõlmimiseks KÜ nõusolekut lubada antud liitujal lõpetada olemasolev võrguleping olemasolevas liitumispunktis kui uus liitumispunkt valmis saab.
Juhul, kui see liituja ei saa KÜ-lt nõusolekut olemasoleva võrgulepingu lõpetamiseks, siis saab see olla põhjenduseks, et kuna kinnistut juba varustatakse elektriga, ei ole uus eraldiseisev liitumispunkt põhjendatud".

Pakuti veel välja selline varjant, et tehakse minu nimele uus liitumisleping teiste tarbimiskohtade nõusolekul (mina peaksin koguma kõigi naabrite allkirjad).

Re: Elektri liitumislepingu sõlmimine ilma korteriühistuta

15 Veebr 2023, 20:48

Tere

Teie pöördumisest jääb selgusetuks, miks Te leiate, et Teil on eraldi kinnistu või et iga maja boks moodustab omaette kinnistu. Ka elektrilevi vastusest saab mõista, et kinnistu moodustab kogu maja, mitte ainuüksi Teie korteriboks. Tavapärane on, et kogu maja ja selle juurde kuuluv maa on üks kinnisasi (kontrollige kinnistusregistrist), mida majandatakse korteriühistu kaudu ja iga boks moodustab eriomandi. Soovitan Teil olukorra selgitamiseks pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta