Korterile tekitatud kahju.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korterile tekitatud kahju.

11 Veebr 2023, 16:57

Tere,

Mul on korter viimasel ehk katusekorrusel. Katus laseb läbi sademevett, mille tõttu on mulle kuuluvas korteris pea igas toas levima hakanud hallitus. Korteriühistut on korduvalt teavitatud - vastus on, et katus parandatakse koos kogu maja renoveerimisega, mida planeeritakse teha (kuupäev teadmata). Korteriühistu ootab Kredexi meetme lahtiminekut. Siiski on mul probleem, et hallitus levib järjest edasi. Samuti on korterelamu trepikojas silmnähtavat vee sissetungi trepikotta.
Kindlustus on vastanud, et antud juhtum ei ole nende halduses, kuna tegu olevat juhtumiga, mis on välditav ja põhjustatud ilmastikuoludest. Veel ütles kindlustus: Kaasomandis olevate hoone väliskonstruktsioonide seisukorra eest vastutab KÜ ehk nõue tuleks esitada otse neile.
Mida mina, tavainimesena, peaksin edasi tegema, et saaksin panna korteriühistu korvama mu varale tekitatud kahju ?
Kas on mingeid seaduslikke punkte, mis aitaks mind juhul, kui korteriühistu ütleb, et see kahju ei ole nende korvata? (kuigi nad on kirja teel mulle vastanud, et minu ootused vara korvamiseks on õigustatud)
Siiski võib minna vaidluseks - kui see peaks juhtuma, millele ma saaksin loota/tugineda.

Re: Korterile tekitatud kahju.

13 Veebr 2023, 18:53

Tere

Vastab tõele, et katus on kaasomandi osa ja selle korrasoleku ning mittekorrasolekust lähtunud kahju eest vastutab korteriühistu.
Et oma kahjunõuet maksma panna, tuleb see korrektselt vormistada, tõendada nii kahju tekkimise põhjus, selle ulatus kui ka rahaline suurus ning esitada KÜ juhatusele nõue kahju hüvitamiseks. Kui nõue tulemusi ei anna, on võimalik see maksma panna kohtus. Kui peaks minema vaidluseks, aga ka juba nõudekirja koostamisel, et vaidlust ennetada, soovitan kasutada juristi abi.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta